Partnerzy serwisu:

DK-63 przez Kolno: Wykonano 2/3 robót

inf. pras. 15.07.2019

DK-63 przez Kolno: Wykonano 2/3 robót
fot. GDDKiA Białystok
Na kilka miesięcy przed zakończeniem przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie gotowy jest odcinek próbny w rejonie wybudowanego ronda, a na pozostałych fragmentach trwają intensywne prace – informuje GDDKiA w Białymstoku. Główna droga ma być przejezdna na przełomie września i października, a zakończenie wszystkich robót planowane jest na listopad br.
Cały modernizowany odcinek ma niemal 2,5 km a zaawansowanie prac jest obecnie szacowane na około 65 procent. Obecnie, w zależności od miejsca, trwają roboty przy podbudowie (dolna warstwa konstrukcji nawierzchni) czy wzmacnianie podłoża w rejonie mostu.

Z kolei nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ulic z ul. Kolejową i Witosa jest już gotowe wraz z kilkusetmetrowym odcinkiem ulicy, jako odcinek próbny. Wykonawca planuje finisz prac na wrzesień, kiedy to ma być układana warstwa ścieralna.

Przejście przez Kolno, to właściwie przebudowa głównej ulicy w mieście, która prowadzi przez zwartą zabudowę z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej – przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej. Koszt inwestycji to 27 mln zł.

Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą – konsorcjum PBK Łomża – GDDKiA podpisała 17 lutego 2017 roku. Po etapie projektowania, 18 maja 2018 inwestor przekazał plac budowy wykonawcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony