Partnerzy serwisu:

DK-66 z Bielska Podlaskiego do granicy w budowie

Redakcja 11.09.2019

DK-66 z Bielska Podlaskiego do granicy w budowie
Fot. Google Maps
Wojewoda podlaski wydał już ostatnie zezwolenie na realizację na rozbudowę drogi krajowej nr 66. Dotyczy ono odcinka Podbiele – Suchowolce. To piąty odcinek z pozwoleniem budowlanym dla modernizowanej drogi między Bielskiem Podlaskim a przejściem granicznym w Połowcach. Prace mogą być już prowadzone na całej trasie.
Pierwsze roboty między Bielskiem Podlaskim, a Połowcami (granica z Białorusią) rozpoczęły się wiosną tego roku. Cały 33-kilometrowy odcinek jest podzielony na 5 części realizacyjnych: Bielsk Podlaski – Podbiele, Podbiele – Suchowolce, Suchowolce (przejście przez miejscowość) oraz Suchowolce – Kleszczele, Kleszczele – Połowce. Całość ma być gotowa do końca 2020 roku.


Wyświetl większą mapę
Fragment Podbiele – Suchowolce, ostatni, który uzyskał zezwolenie liczy ponad 10 km, a jego wykonawcą jest firma Unibep. Kontrakt ma wartość 87,27 mln zł i ma być zrealizowany do listopada przyszłego roku. W ramach wstępnych prac prowadzonych na zgłoszenie, dotyczących częściowej przebudowy jezdni głównej na długości 1km, pod koniec lipca natrafiono na cmentarz pod drogą.

Przypomnijmy, odkryte cmentarzysko w rejonie miejscowości Topczykały prawdopodobnie pochodzi z XVI lub XVII wieku. Co nietypowe, groby znajdowały się bardzo płytko pod nawierzchnią.

Jak poinformowała GDDKiA, obecnie prace w tym miejscu kończą archeolodzy.

Po modernizacji droga krajowa nr 66 od Bielska Podlaskiego do Połowców na odcinku 33,3 km będzie miała wzmocnioną konstrukcję jezdni przystosowaną do nośności 11,5 tony na oś. Będzie miała nową nawierzchnię, na skrzyżowaniach zostaną wybudowane pasy do skrętu w lewo, a obok głównej drogi powstaną jezdnie dodatkowe (drogi serwisowe) obsługujące ruch lokalny. Będą też ścieżki rowerowe lub tzw. ciągi pieszo – rowerowe. Wykonane zostanie odwodnienie, kanały technologiczne i oświetlenie.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony