Partner serwisu

DK-79 w Kozienicach. Ulica Radomska otwarta

Redakcja 13.09.2022

DK-79 w Kozienicach. Ulica Radomska otwarta
fot. GDDKiA Warszawa
Nowa konstrukcja drogi, chodnik i ścieżka rowerowa – tak wygląda udostępniony do ruchu fragment przebudowanej drogi krajowej nr 79 – ulicy Radomskiej w Kozienicach. To nie koniec prac na przejściu DK-79 prze to miasto.
Do użytku udostępniony został fragment od skrzyżowania ul. Radomskiej, ul. Głowaczowskiej i ul. Nowy Świat (rondo) do budowanego obiektu nad PKP przy skrzyżowaniu z ul. Wójcików.

Nadal droga zamknięta jest na odcinku od skrzyżowania ul. Głównej z ul. Spacerową do przecięcia ul. Głównej z ul. Wójcików – tu trwa budowa wiaduktu nad linią PKP. Obowiązuje objazd ulicą Główną.

Z kolei w Aleksandrówce od skrzyżowania ul. Głównej z ul. Spacerową do skrzyżowania ul. Głównej z ul. Zwoleńską oraz ul. Familijną (rondo) wykonywane są roboty branżowe a kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Prace na zlecenie GDDKiA wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Umowa została zawarta 31 października 2019 r. To tzw. drugi odcinek rozbudowy DK-79 w Kozienicach. Prace powinny się zakończyć do końca września.

Rozbudowa przejścia przez Kozienice jest realizowana w podziale na trzy odcinki. W styczniu 2021 roku zakończyły się prace na kilometrowym fragmencie DK-48 i krótkim odcinku DK-79. Obecnie prowadzone są na odcinku dk-79 liczącym niespełna 2 km, szykowany jest natomiast przetarg na trzeci odcinek liczący ok. 2,7 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony