Partner serwisu

DK-94 Modlnica – Modlniczka będzie ekspresowa. Rusza projektowanie

ep. 01.12.2020

DK-94 Modlnica – Modlniczka będzie ekspresowa. Rusza projektowanie
fot. GDDKiA
Krakowska GDDKiA podpisała umowę na kompleksową dokumentację projektową na potrzeby dostosowania odcinka drogi krajowej nr 94 od węzła Modlniczka do węzła Modlnica do standardów drogi ekspresowej. Zadanie wykona firma Voessing Polska.
Odcinek między węzłami Modlnica i Modlniczka ma 2,5 km długości. Obecnie jest drogą klasy GP. W przyszłości znajdzie się w ciągu drogi ekspresowej S52. Jednocześnie w ramach budowy Północnej Obwodnicy Krakowa rozbudowany zostanie węzeł Modlnica.

Dokumentacja projektowa wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, a także sama decyzja środowiskowa i decyzja zezwalająca na realizację inwestycji mają być gotowe w ciągu 17 miesięcy.
Ten sam projektant będzie także odpowiedzialny – w następnym okresie 17 miesięcy – za udzielanie odpowiedzi na pytania potencjalnych wykonawców robót budowlanych.

Wykonawca dokumentacji został wybrany spośród 7 chętnych. Firma Voessing Polska złożyła najtańsza ofertę. Jest ona warta 1,120 mln zł, co stanowi kwotę wyższą niż zaplanowany wcześniej budżet GDDKiA (niespełna 985 tys. zł).

W ramach dokumentacji wykonać trzeba opracowania geodezyjno-kartograficzne, geologiczne i geotechniczne, środowiskowe, operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem stosownych pozwoleń, a także wszystkie niezbędne dokumenty i uzgodnienia. Wykonawca musi przygotować projekt budowlany, projekty wykonawcze dla każdej z branż i kosztorys inwestorski.

Zadaniem Voessing Polska będzie także sprawowanie nadzoru autorskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony