Partnerzy serwisu:

Dłużej poczekamy na oferty w sprawie obsługi bramek na A4

Elżbieta Pałys 01.04.2019

Dłużej poczekamy na oferty w sprawie obsługi bramek na A4
fot. Google Maps
Jeszcze poczekamy na otwarcie ofert od chętnych, by obsługiwać bramki na autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami. Nowy termin wyznaczono na 18 kwietnia.
Dzisiaj miały być otwarte oferty w przetargu na świadczenie usługi manualnego poboru opłaty za przejazd oraz utrzymania manualnego systemu poboru opłat na odcinku autostrady A4 Wrocław – Sośnica. Termin został jednak przesunięty na 18 kwietnia.

Przetarg prowadzi Generalny Inspektorat Transportu Drogowego. Obecnie obsługę bramek na tym odcinku na zlecenie GITD prowadzi firma wybrana w trybie niekonkurencyjnym. Wcześniej, w przetargu ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku wszystkie oferty przekroczyły budżet, zatem postępowanie unieważniono. Na nowy przetarg nie starczyło czasu (usługa miała być świadczona od 3 listopada ub. r.), stąd zdecydowano o zleceniu zadania w trybie negocjacji bez ogłoszenia.

Nowe postępowanie zostało ogłoszone 22 lutego. Kilka dni temu GITD udzieliła odpowiedzi na pytania od potencjalnych wykonawców oraz zmodyfikowała dokumenty przetargowe, w tym opis przedmiotu zamówienia oraz treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Przedłużyła jednocześnie termin składania ofert. Obecnie przypada on na 18 kwietnia.

Tymczasem firma Intertoll, której do czasu konkurencyjnego wyboru wykonawcy powierzono obsługę bramek na A4, ma świadczyć tę usługę do 7 maja, choć zamawiający zastrzegł w ramach prawa opcji przedłużenie tego okresu do 7 listopada. Już wiadomo, że z tego okresu skorzysta. GITD, według pierwotnego ogłoszenia chciał znaleźć wykonawcę, który przejąłby usługę od 8 maja. Czasu od początku było bardzo mało. Po modyfikacjach, jako termin rozpoczęcia usługi wskazano 8 października.               

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony