Partnerzy serwisu:

Do KFD wpływa więcej wpłat z sytemu viaAUTO

Agnieszka Gyra 09.09.2015

Do KFD wpływa więcej wpłat z sytemu viaAUTO
fot. Silar, commons.wikimedia.org, CCA
W lipcu br. liczba transakcji rozliczanych za pośrednictwem viaAUTO na autostradzie A2 Konin – Stryków wzrosła o 64% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W sierpniu ten wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wyniósł 51%.
– W lipcu większy wzrost liczby transakcji viaAUTO, bo aż o 84% , odnotowaliśmy na odcinku A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica – podkreśla Magda Sobota z Biura prasowego systemu viaTOLL. Natomiast na tym odcinku sierpniowy wzrost w odniesieniu do tego samego okresu roku ubiegłego wyniósł już tylko 50%.

– Kierowcy lekkich pojazdów mogą korzystać z płatności elektronicznej za pośrednictwem urządzenie viaAUTO na dwóch odcinkach autostrad płatnych zarządzanych przez GDDKiA, tj. A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica – przypomina w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Magda Sobota.

Kierowca zamiast więc dokonywać płatności tradycyjnie, tj. manualnie przy okienku kasowym, uiszcza opłatę za przejazd autostradą bez zatrzymywania się. Elektroniczne urządzenie (jednostka pokładowa zw. viaAUTO) przesyła informacje o pojeździe do przekaźników zainstalowanych na bramkach. W punktach poboru wystarczy więc by kierowca zwolnił, a w trakcie podjeżdżania do szlabanu następuje jego automatyczne podniesienie.

Więcej na portalu MONITOR.

 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pobór opłat
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony