Partnerzy serwisu:

Do końca wakacji dwoma pasami na A6 w obu kierunkach

Redackja 10.08.2018

Do końca wakacji dwoma pasami na A6 w obu kierunkach
fot. GDDKiA Szczecin
Do końca wakacji będziemy jeździć dwoma pasami ruchu na przebudowywanym odcinku autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica. W czwartek udostępniono kierowcom drugi pas ruchu na jezdni w stronę Szczecina. Było to możliwe dzięki zakończeniu robót w pasie rozdziału autostrady.
Od 7 lipca funkcjonowała organizacja ruchu z 2 pasami ruchu w kierunku Świnoujścia i jednym pasem ruchu w stronę Szczecina na osobnych jezdniach. Rozwiązanie to pozwoliło znacząco zmniejszyć zatory drogowe na tym fragmencie autostrady A6 – informuje w komunikacie szczecińska GDDKiA.

Obecnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu ma niemal zupełnie zniwelować utrudnienia spowodowane przebudową drogi. – Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu jest to teren budowy i obowiązują tam ograniczenia prędkości – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA w Szczecinie. – Te ułatwienia na czas wzmożonego ruchu potrwają do końca wakacji, następnie rozpoczną się dalsze etapy przebudowy. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w kwietniu 2020 roku – dodaje.

Na autostradzie A6 przebudowywany jest ostatni fragment wykonany z poniemieckiej nawierzchni betonowej. Wymiana nawierzchni jest przewidziana na obu jezdniach.

Na jezdni w kierunku Szczecina do początku lipca została wykonana warstw wiążąc nawierzchni, co umożliwiło oddanie jej do ruchu na czas wakacji. Od września powrócą już większe utrudnienia i ruch po jednej jezdni w obu kierunkach.

W początkowym okresie ruch zostanie ponownie przerzucony na nieprzebudowaną jezdnię w kierunku Świnoujścia, po to aby wykonać warstwę ścieralną nawierzchni na jezdni w kierunku Szczecina. Następnie cały ruch będzie się odbywał ukończoną jezdnią w kierunku Szczecina i rozpocznie się rozbiórka nawierzchni i przebudowa jezdni w kierunku Świnoujścia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony