Partnerzy serwisu:

Do pięciu razy sztuka. Gorzów podpisuje umowę na modernizację wylotówki

Leonard Dolecki 28.09.2018

Do pięciu razy sztuka. Gorzów podpisuje umowę na modernizację wylotówki
fot. gorzow.pl
Sukcesem zakończył się piąty przetarg dotyczący modernizacji wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta. Dziś miasto podpisało umowę na realizację przedsięwzięcia z firmą Budomex.
Koszt całego zadania to 73,998 mln zł. Inwestycja ma być ukończona do 31 października 2020 roku. Miasto otrzymało 49 mln dofinansowania do zadania w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Początkowo do Gorzowa miały trafić środki na poziomie 27%, co dałoby kwotę około 15 mln złotych. Miasto zostało jednak wysoko ocenione w rankingu, a wniosek uzyskał 59 z 80 możliwych punktów. Ostatecznie dofinansowanie zostało zwiększono do poziomu 85%, czyli ponad 49 mln.

Jest to już piąte podejście do tej inwestycji. Przed podpisaniem umowy, które zakończyło piąte postępowanie, Gorzów przeprowadził cztery przetargi. Wszystkie poprzednie postępowania zakończyły się unieważnieniem z uwagi na brak ofert mieszczących się budżecie inwestora.

Wartość kontraktu będzie ostatecznie wynosiła 74 mln zł. – Udało się podpisać umowę, czasy dla branży budowlanej są teraz trudne, formalności trwały długo przede wszystkim dlatego że, ze strony wykonawcy potrzebna była gwarancja, zabezpieczenie rzetelnego wykonania tej inwestycji – mówi prezydent Jacek Wójcicki.

View Larger Map

Cała inwestycja obejmuje odcinek o długości około 3,07 km, od Ronda Sybiraków do granic miasta. Elementem prac jest modernizacja torowiska i jego wydłużenie do ul. Fieldorfa-Nila.

Zadanie przewiduje m.in. przebudowę istniejącej drogi krajowej nr 22 (ul. Walczaka) wraz z budową drugiej jezdni, budowa drugiej jezdni ul. Bierzarina i ul. Łukasińskiego, a także budowę oświetlenia w systemie LED na całej długości trasy oraz systemu ITS.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony