Partner serwisu

Do Polski przyjechało już 410 tys. osób z Ukrainy

ep. 01.03.2022

Do Polski przyjechało już 410 tys. osób z Ukrainy
fot. Straż Graniczna/Twitter
We wtorek po południu Straż Graniczna poinformowała, że od początku wojny do Polski z terenu Ukrainy przyjechało już 410 tys. osób. Wszystkie mogą liczyć na pomoc. 1 marca do godz. 15 do Polski wjechało 56,5 tys. osób.
Rekordowa liczba na kierunku wjazdowym został a odprawiona w poniedziałek – na wszystkich przejściach łącznie polską granicę na kierunku wjazdowym przekroczyło ponad 100 tys. osób.

Jak wynika z danych pograniczników, liczba osób przyjeżdżających do Polki z dnia na dzień rośnie. Pierwszego dnia konfliktu zbrojnego do Polski wjechało ponad 31 tys. osób, w kolejnych dniach było to już 47,5 tys., 77,3 tys., ponad 97 tys. w niedzielę i 100 tys. w dniu wczorajszym.

Mieszkańcy Ukrainy korzystają z 8 przejść granicznych na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego. Na wszystkich dopuszczony został ruch pieszy.

Najwięcej osób przekracza granice w Medyce. Gdyby mierzyć statystykami SG z poniedziałku, kolejne przejścia z największą liczbą odprawianych osób to Korczowa, Hrebenne i Dorohusk. Mniej osób korzysta z przejść w Dołhobyczowie, Hrubieszowie, Lubaczowie i Krościenku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony