Partnerzy serwisu:

Do Ścinawy płynie most ze Stanów Zjednoczonych

inf. pras./red. 03.02.2021

Do Ścinawy płynie most ze Stanów Zjednoczonych
fot. Michał Soroko/GDDKiA
W Ścinawie trwa remont zabytkowego mostu w ciągu drogi krajowej 36. Aby zrealizować wszystkie prace trzeba wybudować przeprawę tymczasową. Elementy konstrukcji przypłyną ze Stanów Zjednoczonych.
Załadunek elementów mostu tymczasowego odbył się pod koniec stycznia. Kontenery przypłyną do Polski z portu New Jersey/New York w Elizabeth Lafayette w stanie New Jersey. Według harmonogramu w Porcie Gdańsk powinien się pojawić 12 lutego.

Uruchomienie mostu tymczasowego i objazdu planowane jest w II kwartale 2021 r. Most tymczasowy będzie miał 414 metrów.

Obecnie zakończono już budowę 11 stalowych podpór tymczasowych, które będą wykorzystane do budowy przeprawy potrzebnej na czas remontu. Wykonywane są betonowe połączenia przyczółków z dojazdami. Jak informuje inwestor, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz przy zastosowaniu namiotów i dogrzewania realizowane są prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej istniejącego mostu.

Po uruchomieniu objazdu istniejący most w Ścinawie w ciągu DK-36 zostanie zamknięty dla ruchu. Wtedy rozpocznie się remont obejmujący m.in. remont podpór, rozbiórkę nawierzchni i płyty pomostowej, wykonanie nawierzchni, naprawę balustrad mostu, wymianę dylatacji.

Prace potrwają do przełomu II i III kwartału 2022 roku.

Za remont odpowiada Berger Bau Polska z Wrocławia. Wartość zdania wynosi ok. 32 mln zł.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony