Partnerzy serwisu:

Dobre praktyki CEMEX w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

inf. pras. 22.04.2020

Dobre praktyki CEMEX w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
fot. mat. pras.
Po raz 18. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród niemal 1700 opisów najlepszych działań 214 firm w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w 2019 roku, opublikowanych zostało osiem dobrych praktyk firmy CEMEX Polska.
Najnowsza edycja raportu zawiera opis ośmiu projektów CEMEX Polska zrealizowanych przez firmę w 2019 roku, w tym w obszarze BHP: Akademia Zdrowego Odżywiania, Kampania „Dbaj o Serce”, Program „Pracownicze Kluby Sportowe”, Kampania „Bądź ostrożny! Rozejrzyj się… zanim wejdziesz na jezdnię”, Rodzinny Rajd Rowerowy. W obszarze edukacji środowiskowej i o gospodarce obiegu zamkniętego: projekt edukacyjny „Zostań badaczem przyrody i poznawaj otaczający nas świat”, „Warsztaty na okrągło” oraz obejmujący szeroki zakres działań edukacyjnych w ramach modelu shared value, Program Aktywności Społecznej.

Dobre praktyki ujęte w raporcie zostały podzielone na siedem obszarów, według międzynarodowej normy dotyczącej społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Są to: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Największy wzrost dobrych praktyk w 2019 roku zaobserwowano w obszarze środowisko naturalne.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest publikacją cyklicznie wydawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2002 roku. Stanowi on przegląd aktywności firm w zakresie CSR i podsumowuje najważniejsze działania w tym obszarze, jakie zostały wdrożone przez przedsiębiorstwa w Polsce w danym roku. CEMEX Polska należy do grona Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 10 lat.

Raport dostępny jest do pobrania na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony