Partnerzy serwisu:

Dobry pierwszy kwartał roku dla Stalexport Autostrady

Redakcja 11.05.2017

Dobry pierwszy kwartał roku dla Stalexport Autostrady
fot. Stalexport Autostrady
Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrady, w pierwszym kwartale 2017 roku, uzyskała przychody ze sprzedaży wynoszące ponad 70 mln zł. Oznacza to wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
W porównaniu do pierwszego kwartału 2016 roku wzrosło natężenie ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków zarządzanej przez GK Staleksport Autostrady. Dobowe natężenie ruchu było o 8% wyższe niż w analogicznym okresie 2016 r. i wyniosło blisko 39 tys. pojazdów. Ilość samochodów osobowych wzrosła o 7,4%, a ciężarowych o 10,9%. To wiązało się ze wzrostem przychodów ze sprzedaży, które osiągnęły wynik 70,4 mln zł. Zysk netto ukształtował się na nieco niższym poziomie niż przed rokiem.

– O dobrych wynikach zdecydował przede wszystkim wzrost przychodów osiągniętych z prowadzonej działalności autostradowej, związanej z zarządzaniem i eksploatacją autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem – komentuje w komunikacie prasowym Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrady.

Koszt własny sprzedaży Grupy w ciągu I kwartału 2017 roku wzrósł do poziomu 10,5 mln zł tj. o 286,3% w porównaniu do I kwartału 2016 roku (2,7 mln zł). Decydujący wpływ na taką sytuację miał wzrost kosztu utworzenia rezerwy na wymianę nawierzchni o kwotę 6,9 mln zł.

Uwzględniając wzrost przychodów i kosztów, skumulowany wynik brutto na sprzedaży w I kwartale 2017 roku w wysokości 59,8 mln zł osiągnął poziom nieznacznie niższy (spadek o 4%) niż w I kwartale roku poprzedniego (62,3 mln zł).

Pierwszy kwartał 2017 roku Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrady zakończyła z zyskiem netto w wysokości ok. 39 mln zł, tj. o ok. 5,7% niższym niż w I kwartale roku ubiegłego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony