Partnerzy serwisu:

Dochody z fotoradarów trafią na poprawę BRD

Rynek Infrastruktury 14.10.2013

Dochody z fotoradarów trafią na poprawę BRD
fot. malloq, sxc.hu
Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o drogach publicznych, autostradach płatnych i Krajowym Funduszu Drogowym. Dzięki zmianom środki z mandatów wystawianych za przekroczenie prędkości trafią do KFD i w konsekwencji na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za oddało głos 232 posłów, natomiast przeciwnego zdania było 200 z nich. Trzech wstrzymało się od głosu.

Wiceminister Zbigniew Rynasiewicz poinformował, że zmiany, które zaaprobował rząd polegają na przeznaczeniu środków pochodzących z mandatów na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wcześniej, dochody z fotoradarów trafiały do ogólnego budżetu.

– Środki, które pochodzą z kar i grzywien za przekraczanie prędkości, to jest 70 mln zł i celowe jest ich przeznaczenie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie jest to ogrom pieniędzy, ale jest to jasno i precyzyjnie zapisane. Przekaz powinien być taki, że wszystko to, co pochodzi z kar i grzywien jest przeznaczane na poprawę BRD. A KFD tworzymy po to, żeby temu służył. To jest fundusz celowy, który obsługuje przecież wszystko to, co jest związane z budową dróg – powiedział wiceminister przed głosowaniem.

W połowie września komisja nadzwyczajna do rozpatrzenia kilku poselskich projektów ustaw przyjęła sprawozdanie z prac, w którym zaproponowała, by wpływy z kar nakładanych przez Inspekcję Transportu Drogowego zasilały od 1 stycznia 2014 roku Krajowy Fundusz Drogowy. Środki będą przeznaczana na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych orz budowę i przebudowę tych dróg.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony