Partnerzy serwisu:

Dodatkowe 10 mln na przekop Mierzei Wiślanej

Magdalena Romanowska 02.12.2019

Dodatkowe 10 mln na przekop Mierzei Wiślanej
fot. RI
Według dotychczasowych, oficjalnych informacji pierwszy z trzech etapów przekopu Mierzei Wiślanej ma kosztować 992 mln zł. To jednak tylko podstawowe koszty jakie poniesie Urząd Morski w Gdyni. Opłacenie przygotowania dna wyniesie ok. 10,2 mln zł.
Jak poinformował serwis gazeta.pl, konsorcjum firm PRCiP z Gdańska i Piromor z Kościerzyny ma otrzymać za przygotowanie dna ponad 10 mln zł. Dno akwenu zostanie oczyszczone z materiałów ferromagnetycznych, wybuchowych oraz z części wraków. Prace zostaną przeprowadzone na obszarze Zatoki Gdańskiej w granicach projektowanego portu osłonowego oraz na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg w rejonie sztucznej wyspy oraz w granicach toru wodnego.

Usunięcie amunicji, która może znajdować się na dnie zbiornika wodnego jest warunkiem rozpoczęcia prac związanych z budową drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Jak informuje gazeta.pl, badania ferromagnetyczne przeprowadzone na 170 ha planowanego toru wodnego na Zalewie Wiślanym wykazały 349 punktów anomalii. Wszystkie punkty mają być wydobyte i zutylizowane.

To nie jedyne koszty, które rozszerzą budżet. Poza kwotę 992 mln wykracza też zatrudnienie inżyniera kontraktu i osoby sprawującej nadzór środowiskowy. Przypominamy, że obecnie trwa także przetarg na pełnienie nadzoru autorskiego nad pierwszym etapem prac.

W ramach tzw. przekopu przez mierzeję powstać ma m.in. kanał żeglugowy o głębokości 5 m, maksymalnej szerokości użytkowej ok. 120 m i długości ok. 1350 m.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony