Partnerzy serwisu:

Dokumentacja dla S1 Mysłowice – Lędziny

Elżbieta Pałys 26.03.2019

Dokumentacja dla S1 Mysłowice – Lędziny
Fot. Google Maps
Siedem ofert otrzymała GDDKiA w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi ekspresowej S1 między Mysłowicami a Lędzinami. Najtańsza propozycja nieco droższa od kosztorysu.
Chodzi o odcinek drogi liczący 5,5 km. Przetarg w tej sprawie GDDKiA w Katowicach prowadzi już drugi raz – poprzednie postępowanie zostało unieważnione ze względu na przekroczenie budżetu przez wszystkie złożone oferty.


Wyświetl większą mapę
Także i teraz wyceny projektantów nie zmieściły się w planowanej kwocie. Przy zaplanowanym budżecie wynoszącym 1,659 mln zł najtańsza oferta została wyceniona na 1,845 mln zł. Taką propozycję złożyła firma Ivia.

Dla porównania, w unieważnionym przetargu budżet GDDKiA wynosił 1,250 mln zł, a propozycja z najniższa ceną była warta 1,759 mln zł (oferty otwierano w sierpniu ub. roku).

W ramach przetargu ma być opracowana dokumentacja wraz ze wszystkimi pozwoleniami po to, by w przyszłości jedynka na tym odcinku zyskała parametry drogi ekspresowej. Ma być m.in. podniesiona nośność konstrukcji nawierzchni do 115 kN/oś, poprawione mają być także parametry geometryczne. Odpowiednia nośność musi być także zaprojektowana dla obiektów inżynierskich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony