Partnerzy serwisu:

Dolnośląskie: Od jutra utrudnienia na DK-5 w Bolkowie

inf. pras. 13.03.2019

Dolnośląskie: Od jutra utrudnienia na DK-5 w Bolkowie
fot. GDDKiA
W czwartek, 14 marca br., w godzinach południowych planowane jest zamknięcie ponad 2-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 5 relacji Wrocław – Jelenia Góra od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie. Zamknięcie drogi krajowej nr 5 planowane jest do połowy sierpnia br.
Droga krajowa nr 5 na odcinku od węzła Bolków na S3 do miejscowości Bolków będzie zamknięta dla ruchu od 14 marca br.

Zamknięcie drogi związane jest z prowadzoną budową obwodnicy Bolkowa. Wykonawca w ramach tego zadania rozpocznie właśnie przebudowę tego odcinka drogi nr 5 jak i budowę jej skrzyżowania z nową obwodnicą. Zakres zaplanowanych w tym etapie prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Przeprowadzona zostanie korekta niwelety drogi i korekta jej przebiegu w planie (korekta łuków poziomych), a także związane z tym poszerzenia korpusu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty drogowe i wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni i poboczy.
 
Na czas przebudowy i zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 5 wyznaczono objazd od węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do węzła „Jawor Południe”, dalej drogą wojewódzką (dawna DK-3) przez miejscowości Sokola i Świny do Bolkowa i powrót na drogę krajową DK-5 w Bolkowie.

Kolejnym etapem przy budowie obwodnicy Bolkowa będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków – Jeżów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony