Partnerzy serwisu:

Dolnośląskie: Otwarto obwodnicę Brzegu Dolnego

Redakcja 29.04.2019

Dolnośląskie: Otwarto obwodnicę Brzegu Dolnego
fot. brzegdolny.pl
Czekający od wielu miesięcy fragment 5-kliometrowej drogi od mostu na Odrze do Radecza został otwarty. To o tyle ważna trasa dla mieszkańców Brzegu Dolnego, gdyż droga ma przenieść poza centrum miasta ruch ciężarówek jadących do zakładów Rokita.
Wykonawcą jest firma Berger Bau Polska, a koszt inwestycji to ok. 30 mln zł. Długość tego odcinka to 5,5 km. Budowa trwała ok. 2,5 roku.

Otwarta droga nie jest jednak jeszcze w pełni gotowa. Wydane pozwolenie nakłada pewne warunki użytkowania. Korzystający z drogi kierowcy zobligowani będą do ograniczenia prędkości na dwóch kilkumetrowych odcinkach. Na pierwszym z 70 do 40 km/h, a na drugim z 90 – do 70 km/h. Ograniczenia te mają obowiązywać do czasu zamontowania w tych miejscach ekranów akustycznych. Kolejny warunek to wykonanie (do 1 lipca) barier przy dwóch przepustach.

View Larger Map

Miejscowość, dla którego trasa jest drogą obwodową, znajduje się na zachód od Wrocławia. W przyszłości odcinek ma połączyć autostradę A4 z ekspresową S5. W ramach tego projektu otwarto najpierw most na Odrze w Brzegu Dolnym, a we wrześniu 2018 roku obwodnicę Miękini.

Na oficjalnym otwarciu nowej drogi 26 kwietnia obecni byli m.in.: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek, Aleksander Marek Skorupa, starosta powiatu wołowskiego Janusz Dziarski oraz włodarze okolicznych gmin i powiatów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony