Partner serwisu

Dolnośląskie. Powstanie obwodnica w ciągu DK-39? Jest ważny apel

GR 03.01.2023

Dolnośląskie. Powstanie obwodnica w ciągu DK-39? Jest ważny apel
fot. Google Maps
O budowę obwodnicy Strzelina (woj. dolnośląskie) w ciągu drogi krajowej numer 39 apeluje grupa parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej.
Politycy zauważyli, że w 2020 roku ukazały się nowe wyniki generalnego pomiaru ruchu przeprowadzone na drogach krajowych i wojewódzkich, które uwzględniają m.in. Strzelin, czyli powiatowe miasteczko na Dolnym Śląsku.

Z danych wynika, że liczba pojazdów wjeżdżających do Strzelina zarówno drogą krajową nr 39 oraz drogami wojewódzkimi nr 395 i 396 zwiększa się. – Tendencja wzrostowa dotycząca liczby pojazdów wjeżdżających głównymi drogami wlotowymi do miasta sięga prawie 20% - w 2015 r. było to 30 448 pojazdów/dobę, a w 2020 r. - 36 021 pojazdów na dobę. Średnia liczba pojazdów ciężarowych wjeżdżających do miasta w ciągu doby wynosi około 3 tysięcy – czytamy w interpelacji, jaką parlamentarzyści skierowali do resortu infrastruktury.

Rosnący ruch samochodów oznacza niedogodności dla mieszkańców Strzelina, a problem mogłaby rozwiązać budowa obwodnicy. – Przebieg planowanej obwodnicy Strzelina zawarty jest w planach miejscowych. Co więcej, gmina podtrzymuje deklarację dotyczącą ewentualnego współfinansowania koncepcji – zauważyli posłowie.

Jedną z możliwości jest uzyskanie dofinansowania w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Strzelin nie znalazł się jednak na liście. – Czy prowadzone są konsultacje w sprawie przyszłej budowy obwodnicy Strzelina w ciągu drogi krajowej nr 39? – dociekają posłowie i czekają na odpowiedź resortu.

Politycy podkreślają, że brak obwodnicy Strzelina to niejedyny problem. Innym jest brak mostu na bardzo długim odcinku rzeki Oława (pomiędzy A4, w rejonie zjazdu Brzezimierz, a Ziębicami). – Jedyny taki most znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 39 w Strzelinie przy ul. Wojska Polskiego, co generuje kolejne utrudnienia – ocenili.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony