Partnerzy serwisu:

Dolnośląskie: Rusza przetarg na projekt budowy dwóch mostów w Oławie

Leonard Dolecki 21.06.2019

Dolnośląskie: Rusza przetarg na projekt budowy dwóch mostów w Oławie
fot. DSDiK
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) ogłosiła przetarg na projekt budowy mostów w miejscowości Oława na rzekach Odra i Oława. Przeprawa ma powstać jako połączenie dróg: DW-396, DW-455, DP 1570D oraz ulicy Malinowej.
Zarządca dróg wojewódzkich na Dolnym Śląsku poszukuje firmy, która zaprojektuje połączenie dróg wojewódzkich 396 i 455, powiatowej 1570D oraz gminnej (ul. Malinowej) w Oławie. Trasa ma zawierać w sobie dwa mosty, które będą przebiegać przez rzeki: Oława i Odra.

Łączna długość trasy, która ma zostać później wybudowana, to ok. 4,5 km. Będzie się ona zaczynać od skrzyżowania dróg wojewódzkich 396 i 455 do ulicy Malinowej. Jak zaznacza jednak DSDiK – dokładna długość drogi nie jest określona, ponieważ zależy to od przyjętych rozwiązań. Orientacyjny plan trasy zamieszczamy poniżej (źródło: DSDiK).
 
Zadanie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje opracowanie koncepcji dla tej inwestycji. Druga, to wykonanie dokumentacji geolologiczno-inżynierskiej, prognozy ruchu, inwentaryzacji zieleni, oceny akustycznej, uzgodnień konserwatorskich, pozwolenia wodno prawnego oraz dostosowanie przyjętej koncepcji do otrzymanych dokumentów. A trzecia, dotycz opracowania dokumentów zgodnych z wymaganiami przepisów środowiskowych i uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (DŚU).

Na oferty zamawiający czeka do 22 lipca br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%) oraz doświadczenie wykonawcy (40%). Według planu firma, która wygra przetarg ma zrealizować zadanie do końca sierpnia 2020 roku.

Jest to drugie podejście DSDiK do rozpoczęcia prac związanych z nowymi obiektami mostowymi na Odrze i Oławie w Oławie. W marcu br. ruszył przetarg na opracowanie koncepcji dla tej infrastruktury. Otrzymane przez zamawiającego oferty nie spełniały jednak wymagań lub nie mieściły się w budżecie przewidzianym na tę inwestycję. Postępowanie zostało więc unieważnione.

Inwestycja jest konieczna ponieważ istniejąca przeprawa przez rzekę Oławę jest w złym stanie technicznym. Niemniej jednak, podczas późniejszej realizacji inwestycji kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Po przebudowie układu drogowego, w Oławie znacznie poprawi się sytuacja komunikacyjna w mieście. Leży ono po południowo-wschodniej stronie Wrocławia. Biegnie przez nią droga krajowa nr 94, a z tego powodu musi się ona zmagać z dużym ruchem tranzytowym. Wynikiem tego jest również obciążenie ulic lokalnych. Dzięki budowie opisanych wyżej tras w nowym śladzie, ułatwiony zostanie przejazd z Wrocławia, przez Oławę, do takich miejscowości jak Namysłów, czy Wołczyn, które leżą na północny-wschód od Oławy. Można stwierdzić, że tras będzie pewnego stanowić część pewnego rodzaju obwodnicy tej miejscowości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony