Partnerzy serwisu:

Dolny Śląsk: Kierowcy odczują postęp robót na S5

Elżbieta Pałys 11.07.2017

Dolny Śląsk: Kierowcy odczują postęp robót na S5
fot. GDDKiA
Dziś i jutro kierowcom zostaną udostępnione kolejne krótkie fragmenty drogi ekspresowej S5 między Trzebnicą a Wrocławiem. W związku z postępem prac w dwóch miejscach będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu.
Na dziś zaplanowano przełożenie ruchu na około 800-metrowy fragment przyszłej drogi ekspresowej S5. Jak tłumaczy rzeczniczka prasowa wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji, Magdalena Szumiata, kierowcy jadący od strony Wrocławia będą wjeżdżać na nową jezdnię w okolicy skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową 1337D na Machnice (za Wysokim Kościołem, w sąsiedztwie wybudowanego wiaduktu WS-34). Na starą piątkę wrócą przed Będkowem.

Z kolei jutro, nowa tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w Krynicznie, w rejonie budowanego węzła drogowego. Dotychczasowy objazd ma być zlikwidowany. Zamiast z objazdu, kierowcy będą korzystać z fragmentu przyszłego węzła drogowego Kryniczno. – Nie będą objeżdżali terenu budowy, tylko pojadą drogą krajową nr 5 na wprost, przez nowo wybudowany wiadukt drogowy WD-38 oraz dwa nowe ronda będące częścią przyszłego węzła – tłumaczy Magdalena Szumiata.

 
źródło: GDDKiA
Dzięki temu wykonawca będzie mógł bezkolizyjnie poprowadzić brakujący odcinek drogi ekspresowej S5, która w tym miejscu przebiegać będzie pod wiaduktem „piątki”.

Przeniesienie ruchu umożliwi także wykonawcy kontynuowanie prac drogowych oraz wykończeniowych przy obiektach mostowych ma budowanej trasie ekspresowej.

Zmiany nastąpią na zadaniu 3 budowy drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław. To fragment o długości ponad 19 km realizowany przez firmę Astaldi. Kontrakt z wykonawcą jest wart 597,6 mln zł.
Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i 12-metrowy pas dzielący.

Na trasie powstają 3 węzły drogowe: Kryniczno, Trzebnica i Widawa (ten ostatni węzeł – obecnie to węzeł Wrocław Północ – jest tylko rozbudowywany). Odcinek powinien być gotowy pod koniec tego roku.
w miniony piątek wykonawca tego zadania udostępnił do ruchu wiadukt w kierunku miejscowości Piotrkowiczki i Mienice. Obiekt powstał nad budowaną drogą ekspresową, w miejscu gdzie budowana trasa kolidowała z drogą powiatową. 

Dwa pozostałe zadania na budowie S5 Korzeńsko – Wrocław to 14-kilometrowy fragment budowany przez Dragados (zadanie 2) z umownym terminem ukończenia przypadającym na październik tego roku oraz blisko 15-kilometrowy fragment realizowany przez Budimex (zadanie 1). To zadanie ma być ukończone w grudniu tego roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony