Partner serwisu

Dolny Śląsk: Postępują prace na obwodnicy Miękini

ep. 02.11.2017

Dolny Śląsk: Postępują prace na obwodnicy Miękini
fot. DSDiK
Prace związane z budową odcinka drogi wojewódzkiej stanowiącej łącznik aglomeracyjny pomiędzy autostradą A4 a drogą ekspresową S5 przebiegają zgodne z harmonogramem – informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Droga ma być gotowa wiosną 2018 roku.
Inwestycja ma skomunikować most na Odrze w Brzegu Dolnym z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką nr 340. Stanowi kontynuację budowy przeprawy przez Odrę.

Droga ma mieć 4 km długości i będzie stanowiła obwodnicę Miękini. Trasa będzie miała jedną jezdnię o szerokości 8 m i dwa pasy ruchu (z wyjątkiem odcinków w rejonie skrzyżowań). Będzie poprowadzona wiaduktem nad linią kolejową E-30 (obecnie w tym miejscu znajduje się przejazd pod nasypem kolejowym).


Wyświetl większą mapę
– Obecnie, na odcinku od miejscowości Błonie do skrzyżowania z ul. Mrozowską w Miękini, prowadzone są prace związane ze wzmocnieniem podłoża gruntowego, formowane są wały ziemne (wymóg ochrony środowiska), wykonywane są przepusty na istniejących ciekach oraz trwa budowa obiektu mostowego na cieku Zdrojek – informuje DSDiK we Wrocławiu.

Natomiast na odcinku od ul. Mrozowskiej do istniejącego dojazdu do mostu na Odrze trwa przebudowa skrzyżowań z drogami powiatowymi. Prowadzone są także prace związane ze skarpowaniem i humusowaniem rowów odwadniających.

Wykonawca prowadzi także prace związane z fundamentowaniem wiaduktu pod nasypem istniejącej linii kolejowej. – Przed wykonaniem fundamentów konieczne było usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu przebiegającymi w pasie terenu PKP – informuje inwestor. Budowa wiaduktu odbywa się przy utrzymaniu czynnego ruchu kolejowego na linii kolejowej nr 275 Wrocław Muchobór – Gubinek.

Drogę za 49,4 mln zł buduje konsorcjum mota Engil Central Europe oraz Himmel i Pepesch Opole.

Wraz z drogą główną powstaną drogi serwisowe i ciągi pieszo-rowerowe. Wykonawca przebuduje także istniejące drogi tak by powiązać je z nowym układem komunikacyjnym.
Po wybudowaniu, obwodnica Miękini będzie częścią obwodnicy aglomeracyjnej Wrocławia.

Z drugiej strony mostu przez Odrę jej elementem będzie obwodnica Brzegu Dolnego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony