Partner serwisu

Dolny Śląsk. Są oferty na dokumentację obwodnicy w ciągu DK-8

Elżbieta Pałys 06.10.2021

Dolny Śląsk. Są oferty na dokumentację obwodnicy w ciągu DK-8
fot. Google Maps
Jest pięciu chętnych, by opracować studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla obwodnicy Szalejowa w ciągu drogi krajowej nr 8 na Dolnym Śląsku. Obwodnica ma powstać na trasie pomiędzy Kłodzkiem i Dusznikami Zdrojem.
GDDKiA na ten etap przygotowań zabezpieczyła 1,441 mln zł. To nie wystarczy na żadną ze złożonych ofert.

Najtańsza propozycja jest warta 2,740 mln zł i złożyła ją firma Sweco Poland. Pozostałe oferty zostały wycenione następująco: konsorcjum TPF – 2,985 mln zł, konsorcjum na czele z Biurem Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu – 3,163 mln zł, Biuro Projektów Dróg i Mostów „BBKS-Projekt” – 3,443 mln zł oraz Multiconsult Polska – 3,801 mln zł.Wyświetl większą mapę

W ramach tego przetargu GDDKiA chciała zamówić STEŚ z elementami koncepcji programowej oraz program funkcjonalno-użytkowy.

Ta inwestycja jest ważna m.in. dla gminy Kłodzko, na terenie której leży Szalejów Górny. Przez tę miejscowość przechodzi droga krajowa nr 8, którą GDDKiA planuje rozbudować na odcinku od Kłodzka do Szczytnej.

Między innymi na prośbę władz gminnych krajowy inwestor zgodził się wyłączyć fragment ósemki przechodzącej przez Szalejów Górny z planowanej rozbudowy, a zamiast tego wybudować obwodnicę miejscowości.

Nie wiadomo czy przetarg, w którym otwarto oferty inwestor zdecyduje się rozstrzygnąć dokładając brakującą kwotę.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony