Partner serwisu

Dolny Śląsk. Wiadukt nad A4 idzie do remontu

Redakcja 12.01.2023

Dolny Śląsk. Wiadukt nad A4 idzie do remontu
fot. GDDKiA
Wiadukt nad A4, który został uszkodzony przez koparkę transportowaną na ciężarówce, zostanie wyremontowany. W pierwszej kolejności powstanie projekt. GDDKiA właśnie podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej.
Uszkodzony obiekt znajduje się na drodze powiatowej między Wrocławiem i Żórawiną. Przenosi ruch nad autostradą A4 między Bielanami Wrocławskimi i węzłem Wrocław Wschód.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy powstać ma dokumentacja projektowa. W następnej kolejności wybrany zostanie wykonawca, który naprawi wiadukt.

Jak wyjaśnia inwestor, uszkodzone fragmenty konstrukcji stalowej wiaduktu zostaną wycięte i zastąpione nowymi elementami. Wykonana zostanie reprofilacja i naprawa betonowej płyty pomostowej. Normalna nośność obiektu i powrót normalnego ruchu ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Zdarzenie, którego skutkiem jest uszkodzenie wiaduktu, miało miejsce w lipcu. Koparka przewożona na pojeździe ciężarowym uderzyła w obiekt, uszkadzając belki stalowe ustroju nośnego. Skutkiem było zamknięcie obiektu dla ruchu. Wykonana w międzyczasie ekspertyza wykazała, że można przywrócić ruch pojazdów o masie do 30 ton. Ruch odbywa się jednak wahadłowo. Cięższe pojazdy korzystają z objazdów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony