Partner serwisu

Realizacja DK-75 z Brzeska do Nowego Sącza nabierze tempa

Magdalena Romanowska 19.06.2020

Realizacja DK-75 z Brzeska do Nowego Sącza nabierze tempa
Realizacja ważnej dla południa Małopolski drogi krajowej nr 75 z Brzeska do Nowego Sącza zyskała nowe środki. Wśród inwestycji objętych zwiększeniem wydatków w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku jest tzw. „Sądeczanka”, na którą na którą środki zostały zwiększone z 1,5 mld zł do 3,2 mld złotych. W ciągu drogi nr 75 powstaje też most nad Dunajcem w Kurowie.
− Dziś spotykamy się na tle imponującej budowy nowego mostu w Kurowie. Wszyscy wiemy, jak ciężko dojechać w obecnej sytuacji w godzinach szczytu z Krakowa do Nowego Sącza - bardzo ważnego ośrodka z punktu widzenia województwa. Zwiększenie środków do ponad 3,2 mld zł pokazuje że inwestycja zmierza w kierunku realizacji. Bardzo ważne jest również to, że inwestor − Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 2212 jest już na etapie opracowywania stosownych koncepcji i warunków technicznych – mówił podczas środowego briefingu, cytowany w komunikacie wicemarszałek Łukasz Smółka.

Rozpoczęcie prac warunkuje szybki wybór wariantu przebiegu traktu oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza złożyć wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie w drugiej połowie bieżącego roku.

Nowa droga krajowa nr 75 między Brzeskiem a Nowym Sączem będzie miała standard drogi dwujezdniowej ruchu przyśpieszonego. W zależności od ostatecznie wybranego wariantu będzie miała ok. 48 km długości.

Jej realizacja została podzielona na dwa odcinki: odcinek I – drugi etap łącznika brzeskiego o długości 3 km (obwodnica Brzeska), odcinek II – od Brzeska do Nowego Sącza o długości ok. 45 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony