Partner serwisu

Droga Ożarów – Sobótka zostanie wzmocniona

Redakcja/inf. pras. 18.11.2020

Droga Ożarów – Sobótka zostanie wzmocniona
fot. Google Maps
Kielecka GDDKiA podpisała umowę na dokumentację projektową dla odcinka drogi krajowej nr 79 Ożarów – Sobótka. To ponad 11-kilometrowy fragment trasy między Warszawą a Sandomierzem.
Droga zostanie rozbudowana i przystosowana do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś. Wykonawcą dokumentacji projektowej będzie firma Trasal, która za 1,8 mln złotych wykona projekt wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

W sumie w tym roku kielecka GDDKiA podpisała 4 umowy na projekty rozbudowy świętokrzyskich odcinków drogi krajowej nr 79 Warszawa – Sandomierz – Kraków o łącznej długości około 54 km.

Jak poinformował inwestor, trwają już prace nad dokumentacją projektową dla rozbudowy trzech odcinków drogi krajowej nr 79 o łącznej długości ponad 42 km między Skrzypaczowicami a Słupią. W oparciu o te projekty będzie można między innymi dostosować drogę do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś na odcinkach: Skrzypaczowice – Osiek (9,9 km), Osiek – Połaniec (12,6 km), Połaniec – Słupia (19,8 km).

Wykonawcy mają za zadanie przygotowanie materiałów do decyzji środowiskowych, uzyskanie tych decyzji, wykonanie projektów rozbudowy odcinków drogi i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w ciągu 34 miesięcy od podpisania umów.

Analogiczny zakres dokumentacji opracowany zostanie zgodnie z podpisaną właśnie umową dla czwartego odcinka drogi krajowej nr 79 Ożarów – Sobótka o długości około 11,5 km.

W założeniu nadwiślańska droga krajowa nr 79 na czterech świętokrzyskich odcinkach będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości każdy, a po obu stronach opaski bitumiczne (0,5 m).

Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać między innymi:
– rozbudowę drogi po istniejącym śladzie do parametrów jednojezdniowej drogi klasy GP (droga główna o ruchu przyspieszonym)
– zwiększenie nośności do 115 KN/oś,
– przebudowę/rozbudowę skrzyżowań, w tym wydzielenie lewoskrętów w zależności od potrzeb,
– przebudowę/budowę zatok autobusowych, chodników, odwodnienia,
– przebudowę istniejących zjazdów i budowę koniecznych dróg dojazdowych,
– budowę kanału technologicznego i urządzeń ochrony środowiska
– przebudowę obiektów mostowych, przepustów, mediów
– wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego

Łączny prowadzonych obecnie prac przygotowawczych dla odcinków drogi krajowej nr 79 w województwie świętokrzyskim to około 9 mln złotych.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony