Partner serwisu

Droga przebudowa trasy Dzierzgoń – Pasłęk pod Elblągiem

Przemysław Farsewicz 16.06.2022

Droga przebudowa trasy Dzierzgoń – Pasłęk pod Elblągiem
fot. Gogole Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie prowadzi przetarg na przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 527. Prace mają objąć odcinek od miejscowości Pachoły na granicy województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego do miejscowości Kwietniewo. Wpłynęły trzy oferty.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Modernizacja DW- 527 na odcinku granica województwa – Kwietniewo”. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zaplanował prace w powiece Elbląskim od granicy województwa warmińsko-mazurskiego w pobliżu miejscowości Pachoły w km 3,290 do miejscowości Kwietniewo w km 9,500. Długość odcinka wynosi łącznie 6,21 km. Stan techniczny drogi określany jest przez okolicznych mieszkańców jako tragiczny. W nawierzchni drogi jest dużo ubytków, a kierowcy muszą jeździć slalomem.

Do zamawiającego wpłynęły trzy oferty, ale wszystkie przewyższyły przygotowany budżet w wysokości 31,49 mln zł. Najtańszą ofertę przygotowało Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Strzelbud – 36,8 mln zł. Kolejny był Strabag – 40,4 mln zł, a trzeci Budimex – 46,9 mln zł. Wszyscy zaoferowali 8 lat gwarancji na roboty.

Droga ma zyskać klasę G. Będzie to nadal trasa jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu. Przez pierwsze trzy kilometry pasy ruchu będą miały po 2,5 metra szerokości, a następnie po 3 metry. Pobocze wyniesie 0,5 metra szerokości. Dopuszczalny nacisk na oś ma wynosić 115 kN.

Wykonawca w pierwszej kolejności usunie drzewa i krzewy, które kolidują z inwestycją. Przed rozbudową drogi konieczne jest wzmocnienie podłoża gruntowego. W zakresie robót – poza rozbudową jezdni – także budowa chodników, ścieżek rowerowych, zjazdów, przejść dla pieszych, zatok autobusowych i przepustów. Powstanie nowe odwodnienie drogi. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Z realizacji kontraktu wyłączone są okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony