Partnerzy serwisu:

Droga przekaże informacje bezpośrednio do pojazdu. Nowoczesny system w Austrii

inf. pras. 20.11.2020

Droga przekaże informacje bezpośrednio do pojazdu. Nowoczesny system w Austrii
fot. mat. pras.
Firma Siemens Mobility we współpracy z ASFiNAG – operatorem austriackiej sieci autostrad, rozpoczęła wdrożenie nowoczesnego systemu sterowania ruchem C-ITS. System ułatwia wymianę informacji dotyczących bezpieczeństwa między pojazdami a drogą. To pierwsza instalacja tego systemu w Europie. Łącznie obejmie 2200 km autostrad i dróg ekspresowych w Austrii.
Cooperative Intelligent Transport System (C-ITS) to system zarządzania ruchem nowej generacji, który wykorzystuje technologię nadawczą do analizy stanu dróg i przekazuje kierowcom informacje dotyczące zatorów na drogach, wypadków i zamykania pasów ruchu.

Jedną z głównych zalet C-ITS jest możliwość wymiany informacji o zakłóceniach w ruchu w czasie rzeczywistym. Jeśli pojazd wykryje utrudnienia w ruchu ważne dla innych użytkowników dróg, jest on natychmiast przekazywany drogą radiową innym kompatybilnym pojazdom, a pojazdy wyposażone w C-ITS mogą mieć te komunikaty wyświetlane bezpośrednio w pojeździe. C-ITS mogą również umożliwić pojazdom służb ratowniczych szybszą nawigację po mieście i bardziej efektywną komunikację publiczną.

– Bezpośrednia komunikacja krótkiego zasięgu zapewnia nam natychmiastowy i niezależny od innych sieci dostęp do pojazdów – mówi Bernd Datler, dyrektor zarządzający ASFINAG.

ASFiNAG rozpoczął obecnie proces instalacji urządzeń wzdłuż austriackich autostrad, w tym do 525 urządzeń Siemens Mobility Road-Side Units (RSU), a także tworzenie centrum kontroli. Pierwsze usługi C-ITS, które będą informować o zagrożeniach, mają zostać uruchomione w ciągu najbliższych 16 miesięcy. Przy dalszej rozbudowie, nacisk zostanie położony na wsparcie zautomatyzowanej jazdy i sieciowego zarządzania ruchem.

– Cyfryzacja dróg i zarządzanie ruchem jest istotnym elementem przyszłej mobilności i cieszymy się, że możemy współpracować z ASFiNAG w tym przełomowym projekcie. Wierzymy, że inteligentna komunikacja i technologie łączące wszelkiego rodzaju pojazdy z inteligentną infrastrukturą pomagają miastom, a w tym przypadku władzom autostrad, w zarządzaniu ich mobilnością i poprawie jakości życia, poprzez znaczne zmniejszenie zatorów komunikacyjnych, liczby wypadków i emisji – powiedział Markus Schlitt, dyrektor pionu ITS w Siemens Mobility.

Produkty i technologie oferowane przez Siemens Mobility ułatwiają bezpieczne i bezpośrednie połączenie między infrastrukturą a pojazdem oraz między pojazdem a infrastrukturą, co tworzy niezbędne ramy i warunki dla instalacji C-ITS.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony