Partnerzy serwisu:

Droga S6 Goleniów-Nowogard otwarta

ep. 08.05.2019

Droga S6  Goleniów-Nowogard otwarta
fot. GDDKiA
Dziś do ruchu oddawany jest pierwszy z sześciu odcinków drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Chodzi o blisko 20-kilometrową trasę Goleniów – Nowogard. Inwestycję, na zlecenie szczecińskiej GDDKiA wykonał Budimex.
Zrealizowana inwestycja to prawie 20 km drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Wybudowano dwa węzły drogowe: Goleniów Lotnisko i Osina, a ponadto rozbudowano węzeł Goleniów Północ. Wykonawca zrealizował 18 obiektów mostowych, w tym duże górne przejście dla zwierząt.

Umowa na realizację w formule projektuj i buduj drogi S6 od Goleniowa do Nowogardu została podpisana w październiku 2015 roku. Budimex miał wykonać zadanie – w trybie zaprojektuj i wybuduj – za 424 mln zł. Prace w terenie ruszyły wiosną 2017 roku.

– Roboty przy budowie S6 przebiegały sprawnie i już w 2017 roku były wykonywane pierwsze warstwy nawierzchni – informuje inwestor. Kierowcy mogli stopniowo korzystać z kolejnych elementów nowego układu drogowego na zasadzie tymczasowych organizacji ruchu.

Od początku kwietnia kierowcy mogli przejechać nowym przebiegiem, jeszcze z ograniczeniami i częściowo jedną jezdnią. Teraz do dyspozycji podróżnych na całym odcinku będą dostępne dwie jezdnie. Wyjątkiem będą okolice węzłów, gdzie jeszcze do czerwca pozostaną ograniczenia prędkości do 90 km/h. Jest to związane z wdrażaniem elektronicznego systemu zarządzania ruchem.

Po zrealizowaniu inwestycji zachowany został ciąg dawnej DK-6. Na przecięciu z drogą ekspresową dokonano niezbędnych przebudów. Teraz stara szóstka będzie drogą wojewódzką i ma być wykorzystywana dla ruchu o charakterze lokalnym.

 

Oddany do ruchu odcinek łączy drogę S3 z wybudowaną w latach 2010-2012 obwodnicą Nowogardu.

Obecnie w budowie są pozostałe odcinki drogi S6 w kierunku Koszalina. Łącznie to około 100 km od Nowogardu do Koszalina oraz część obwodnicy Koszalina i Sianowa o długości 12 km. Odcinki te mają być gotowe w tym roku. Cała budowana trasa skróci czas podróży ze Szczecina do Koszalina o niemal godzinę.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony