Partner serwisu

Droga w sercu Bieszczad będzie rozbudowana

Elżbieta Pałys 26.11.2021

Droga w sercu Bieszczad będzie rozbudowana
Fot. Google Maps
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje rozbudowę drogi łączącej dwie bieszczadzkie miejscowości – Ustrzyki Dolne z Ustrzykami Górnymi. Inwestor zamawia projekt dla inwestycji, która obejmie prawie 45 km.
Ruszył przetarg na wybór wykonawcy, który zaprojektuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 896 Ustrzyki Dolne – Ustrzyki Górne. Podkarpacki ZDW chce uzyskać dokumentację projektową wraz z decyzją zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. Rozbudową zamierza objąć trasę od skrzyżowania DW-896 z drogą krajową nr 84 w Ustrzykach Dolnych do skrzyżowania z drogą nr 987 w Ustrzykach Górnych.Wyświetl większą mapę

Droga ma szerokość ok 5 m, a łuki pionowe i poziome drogi nie spełniają wymogów technicznych dla dróg publicznych. W ciągu trasy występują liczne drogi wewnętrzne oraz zjazdy publiczne i indywidualne.
Inwestor ma w planach rozbudowę trasy w raz z budową odwodnienia, wykonaniem zjazdów, rozbudową skrzyżowań i budowa nowych obiektów inżynierskich (stare kładki czy estakady mają być rozebrane).

Docelowo mają powstać nowe zatoki autobusowe i postojowe, a także chodniki. Na całej trasie zaplanowano budowę ścieżek rowerowych lub pieszo-rowerowych.

Projektant będzie musiał między innymi przewidzieć budowę osobnego obiektu, który przeprowadzi ścieżkę rowerową pod znajdującą się na trasie nieczynną linią kolejową Stróże – Krościenko (w grę wchodzi ewentualnie rozbiórka wiaduktu kolejowego, o ile wyrazi na nią zgodę zarządca infrastruktury kolejowej).

Trzeba będzie także wziąć pod uwagę zabezpieczenie osuwisk – wiadomo, że z tym problemem trzeba się będzie zmierzyć na wysokości miejscowości Skorodne i Lipie.

Do 21 grudnia ZDW czeka na oferty od zainteresowanych firm. Przy wyborze najkorzystniejszej cena będzie miała 40 proc. wagi. Inwestor zakłada, że zamówienie będzie zrealizowane do listopada 2023 r.

Planowana do rozbudowy droga stanowi część tzw. wielkiej pętli bieszczadzkiej.  
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony