Partnerzy serwisu:

Droga wojewódzka nr 664 Lipsk – granica państwa: jest nadzór budowlany

Magdalena Romanowska 04.10.2019

Droga wojewódzka nr 664 Lipsk – granica państwa: jest nadzór budowlany
fot. Pixabay
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich znalazł nadzorcę nad budową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 664 Lipsk – granica państwa. Zwycięzcą przetargu zostało przedsiębiorstwo Projektowanie i Nadzory Renata Stankiewicz. Wykonawcą budowy zostało konsorcjum z liderem BK-TRAS Roboty Drogowe Borsukiewicz.
Do wykonawcy będzie należało pełnienie nadzoru inwestorskiego na zadaniu określonym w dokumentacji projektowej nad budową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 664 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Lipsk – granica państwa. O wyborze wykonawcy zadecydowała w 60 procentach cena i w 40 procentach doświadczenie na stanowisku inspektora nadzoru robót drogowych.

Projekt rozbudowy tego odcinka DW-664 borykał się z kilkoma trudnościami. Zleceniodawca musiał ogłosić trzy przetargi, aby w końcu wyłonić firmę budowlaną. W końcu, w lipcu 2019, wybrano ofertę konsorcjum BK-TRAS Roboty Drogowe Borsukiewicz. Oferta tej firmy wyniosła prawie 65 ml złotych. W sumie wpłynęło 5 ofert – najdroższą złożyła firma Strabag, czyli ponad 85 mln brutto.

Przypominamy, że droga wojewódzka nr 664 zaczyna się w Augustowie, gdzie łączy się z drogą krajową nr 16, i prowadzi do wschodniej granicy Polski. Po rozbudowie poprawi się połączenie Augustowa z białoruskimi miastami leżącymi przy zachodniej granicy tego państwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony