Partner serwisu

Droga wojewódzka ominie Morawicę

Elżbieta Pałys 20.01.2023

Droga wojewódzka ominie Morawicę
fot. Gogole Maps
Kierowcy korzystają już z pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. W projektowaniu jest drugi etap drogi, która ominie Morawicę i Wolę Morawicką. Ten układ drogowy będzie dodatkowo uzupełniony o obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 766. Właśnie rusza przetarg na wybór wykonawcy.
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił przetarg na projekt i budowę południowej obwodnicy Morawicy w ciągu DW-766. Droga dowiąże się do projektowanej obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 73. Będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj.

Zadaniem poszukiwanego wykonawcy będzie zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z tą inwestycją.

Południowa obwodnica Morawicy w ciągu DW-766 ma mieć ok. 2,6 km. Wykonawca, poza nowym odcinkiem, wybuduje rondo na połączeniu z obwodnicą w ciągu drogi krajowej, wybuduje także skrzyżowania z innymi drogami.

Przewidziano budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz budowę dodatkowych jezdni umożliwiających obsługę przyległych działek. Powstanie także stanowisko do ważenia pojazdów.

Obwodnica ma powstać w ciągu 35 miesięcy od podpisania umowy. Oferty będą przyjmowane do 27 lutego.

Przez Morawicę przebiegają drogi krajowa nr 73 Kielce – Tarnów oraz wojewódzka nr 766, która prowadzi ruch od strony m.in. Pińczowa i na terenie Morawicy włącza się do drogi krajowej. Przez miasto przetacza się spory ruch tranzytowy. To się zmienia.


Wyświetl większą mapę

Na początku ub. roku do ruchu oddany został pierwszy odcinek obwodnicy w ciągu DK-73. To dwujezdniowa droga klasy GP o długości 4,2 km. Wybudowano ją po śladzie istniejącej trasy pomiędzy granicą Kielc oraz granicą miejscowości Brzeziny i Morawica. Wykonawcą zadania był Mostostal Warszawa.

W lipcu z kolei GDDKiA podpisała umowę z firmą Fabe na projekt i budowę drugiego etapu obwodnicy. Ten odcinek także będzie miał ponad 4 km długości w przekroju dwujezdniowym po dwa pasy ruchu. Ominie Morawicę i Wole Morawicką nowym śladem po północno-wschodniej stronie w stosunku do istniejącej trasy. Do tego odcinka w jego południowej części dowiąże się obwodnica wojewódzka. 

Inwestycja ma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony