Partnerzy serwisu:

Droga wojewódzka w Złotnikach Kujawskich wyremontowana

inf. pras. 16.08.2019

Droga wojewódzka w Złotnikach Kujawskich wyremontowana
fot. Andrzej Goiński/UM Woj. Kujawsko-Pomorskiego
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyremontował lub zmodernizował już 50 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 246. W ubiegłym tygodniu do użytku oddany został fragment zmodernizowanej drogi pomiędzy Złotnikami Kujawskimi oraz miejscowością Gniewkówiec w powiecie inowrocławskim.
– Największy zakres prac na drodze wojewódzkiej nr 246 realizowaliśmy pomiędzy Paterkiem i Szubinem oraz Szubinem i Łabiszynem. Doprowadzenie trasy do najwyższych standardów pozwoliło na znaczną poprawę bezpieczeństwa na drodze – mówi, cytowany w komunikacie, marszałek Piotr Całbecki.

Droga wojewódzka nr 246 łączy miasta i miejscowości w południowo-zachodniej części województwa, m.in. Nakło n. Notecią, Szubin, Łabiszyn i Gniewkowo. Jej łączna długość to 88 kilometrów. Tegoroczny remont objął odcinek o długości 2,2 km pomiędzy drogą krajową nr 25 w Złotnikach Kujawskich a miejscowością Gniewkówiec. Po remoncie droga otrzymała też nowe oznakowanie poziome. Zadanie kosztowało 376 tysięcy złotych i będzie objęte 4-letnią gwarancją.

Na odcinkach pomiędzy Paterkiem i Szubinem oraz Szubinem i Łabiszynem o długości 28 kilometrów poszerzyliśmy jezdnię, wzmocniliśmy ją i wyremontowaliśmy przyległe chodniki. Na ten cel Urząd Marszałkowski wydał 42 mln złotych. W realizacji tych inwestycji wykorzystane zostały środki Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ostatnich latach remontowany był też odcinek od Łabiszyna do Złotnik Kujawskich o długości 17 kilometrów. Poza tym punktowe prace prowadziliśmy w Gniewkowie oraz Kaczkowie. Pomiędzy Gniewkowem i miejscowością Lipie w oparciu o Drogową Inicjatywę Samorządową zbudowaliśmy też drogę rowerową.

Łączna długość wyremontowanych odcinków to 50 km: odcinki Paterek – Szubin – Łabiszyn kosztowały 42 mln zł, w tym 25 mln z RPO i 17 w budżetu województwa. W Paterku na połączeniu z drogą wojewódzką nr 241 zbudowane zostało rondo. Dzięki drodze 246 północna część Kujaw zyskała dobre połączenie z budowaną trasą ekspresową S5.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony