Partner serwisu

Droga ze Świdwina do Połczyna-Zdroju będzie szersza

inf. pras./red. 07.09.2022

Droga ze Świdwina do Połczyna-Zdroju będzie szersza
fot. Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego
Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 152. Zmodernizowanych zostanie prawie 17 kilometrów trasy Świdwin – Połczyn-Zdrój. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich właśnie przekazał plac budowy wykonawcy. Inwestycja o wartości prawie 70 mln złotych ma być realizowana do wiosny 2024 r.
Symboliczny start inwestycji odbył się w środę (7 września) w miejscowości Redło, w połowie drogi ze Świdwina do Połczyna-Zdroju. Za półtora roku trasa między tymi miastami ma zyskać zupełnie nową jakość. Dzięki współfinansowaniu z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego przebudowane zostanie 16,6 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 152, do skrzyżowania z DW-163 w miejscowości Buślary.

To długo oczekiwana modernizacja. W ostatnich latach DW 152 była przebudowywana na niewielkich odcinkach – w ramach środków, którymi dysponowały Rejony Dróg Wojewódzkich w Gryficach i Białogardzie. Wprawdzie ponad połowa liczącej 57,8 km tej drogi wojewódzkiej to odcinki w klasie A (bardzo dobrej) i B (dobrej), jednak jest też sporo odcinków w klasie D, czyli w stanie złym lub awaryjnym. Kierowcy narzekają na spękania nawierzchni i równość drogi, które mają wpływ na wstrząsy i drgania pojazdów. Stąd intensywne zabiegi ZZDW i samorządu województwa o pozyskanie środków na remont tego ważnego szlaku.

– Wydarzenia z początku roku, które doprowadziły do ogromnego zamieszania na rynku materiałów budowlanych oraz wzrostu cen, miały niestety wpływ na nasze procesy inwestycyjne. Liczyliśmy, że przebudowa DW-152 ruszy wiosną tego roku. Cieszymy się, że mimo tych wszystkich zawirowań i konieczności powtórzenia przetargu, mamy wybranego wykonawcę, który będzie prowadził tę inwestycję – wyjaśnia wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podczas spotkania z mediami przy DW-152 podkreślił, że projekty drogowe są realizowane dzięki funduszom UE. W nowej perspektywie (2021-2027) Pomorze Zachodnie ma otrzymać ok. 1,7 mld złotych, z których spora część może zostać przeznaczona na unowocześnienie infrastruktury.

– Bardzo się cieszę, że samorząd województwa przyjmuje nasze propozycje umożliwiające realizację ważnych inwestycji lokalnych – mówił Stanisław Wziątek. – Dla mnie, jako mieszkańca tego powiatu, niezwykle istotne jest, że to już kolejna duża inwestycja drogowa. Niedawno zmodernizowana została droga między Czaplinkiem a Połczynem. Czekamy na kolejne etapy.

Wykonawcą inwestycji jest firma Onde. Wartość oferty to blisko 68,8 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony