Partner serwisu

Drogi krajowe. Ruch ciężki nadal rośnie

ep. 10.11.2020

Drogi krajowe. Ruch ciężki nadal rośnie
fot. pixabay.com/pl/tookapic
Kolejny tydzień potwierdza, że pandemia nie szkodzi ruchowi ciężarowemu. Inaczej jest w przypadku aut osobowych.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła dane o natężeniu ruchu drogowego w tygodniu pomiędzy 2 i 8 listopada. Z przedstawionych danych wynika, że w porównaniu z tygodniem poprzedzającym ruch osobowy utrzymuje się na takim samym poziomie, natomiast ruch ciężki jest wyższy o 4 proc. 

Natężenie ruchu osobowego w tygodniu zakończonym 8 listopada wyniosło 17,726 tys. pojazdów na dobę. Tydzień wcześniej było to 17,554 tys. pojazdów. To dane z 31 stanowisk automatycznego pomiaru ruchu.

Dane z tego samego źródła wskazują następujące dane o natężeniu ruchu ciężkiego: 4681 pojazdów na dobę w tygodniu od 2 do 8 listopada i 4513 pojazdów między 26 października i 1 listopada.

Porównanie minionego tygodnia do odpowiadającego mu okresu w ubiegłym roku pokazuje 21-procentowy spadek ruchu osobowego i 28-procentowy wzrost ruchu ciężkiego.

Dane za tydzień z przełomu października i listopada zestawione z odpowiednim tygodniem w 2019 roku wskazywały na taki sam spadek ruchu osobowego (21 proc.). i rosnącą różnicę w ruchu ciężarowym na korzyść roku z pandemią (wcześniej wzrost wynosił 23 proc.).

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport