Partnerzy serwisu:

Drogi w Bieszczadach z unijną dotacją

ep. 28.03.2018

Drogi w Bieszczadach z unijną dotacją
fot. Silar, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Poprawi się stan dróg lokalnych w Bieszczadach, na polsko-ukraińskim pograniczu. Dziś wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie kolejnego transgranicznego projektu w tym rejonie.
Projekt, o którym mowa jest realizowany w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina. Jego beneficjentami są powiat bieszczadzki i rejon tatrzański z Ukrainy. Dzięki niemu regiony przygraniczne mają zyskać lepszy dostęp do przejścia Krościenko-Smolnica.Wyświetl większą mapę

- Rozpoczęliśmy podpisywanie umów dla projektów poprawiających dostępność pogranicza Polski, Białorusi i Ukrainy. W ramach programu zwracamy szczególną uwagę na rozwój dróg lokalnych o strategicznym znaczeniu dla obszarów przygranicznych – mówił, cytowany w komunikacie wiceminister Adam Hamryszczak.

W ramach projektu „Partnerstwo transgraniczne szansą rozwoju regionu” po stronie polskiej zostaną przebudowane odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 15,5 km. Po stronie ukraińskiej mają powstać studia wykonalności niezbędne do wybudowania dróg o długości ponad 130 km. Opracowane zostaną także projekty trzech tras turystycznych.

Partnerzy opracują także wspólną strategię, która przyczyni się do rozwoju turystyki i gospodarki w regionie. Wartość dofinansowania to 1,45 mln euro.

Projekt wpisuje się w Program dla Bieszczad, którego celem jest poprawa szans rozwojowych Bieszczad i przyspieszenie rozwoju tego obszaru.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony