Partner serwisu

Drogo za projektowanie łącznika BDI koło Skawiny

Elżbieta Pałys 06.09.2021

Drogo za projektowanie łącznika BDI koło Skawiny
fot. Google Maps
Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla połączenia drogowego Beskidzkiej Drogi Integracyjnej z drogą wojewódzką nr 953 w rejonie Skawiny. Droga.
Inwestorem dla tego zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Zarządca przygotował na to zadanie 600 tys. zł. To nie wystarczy, by rozstrzygnąć przetarg.

Wpłynęła tylko jedna oferta. Firma Voessing Polska wyceniła ją na 1,782 mln zł, czyli niemal trzy razy drożej niż oczekiwał zamawiający. W tej sytuacji, konieczne jest albo istotne zwiększenie budżetu, albo przetarg zostanie unieważniony.

W ramach przetargu ZDW chciał zlecić wykonanie opracowań, które wskazałyby możliwe warianty połączeń drogowych od drogi krajowej nr 52, tj. planowanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej pomiędzy Kalwarią Zebrzydowską a Głogoczowem do obwodnicy Skawiny.

Nowa trasa w zamyśle inwestora ma być drogą klasy G lub GP. W przyszłości połączyłaby DK-44 Kraków – Oświęcim z DK-52 Kraków – Bielsko-Biała usprawniając tym samym podróże na kierunku północ – południe, w tym w stronę Krakowa i lotniska Kraków Balice. Byłaby to jednocześnie trasa alternatywna dla Zakopianki, poprawiająca także dostęp do autostrady A4 na węźle Kraków-Skawina.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony