Partnerzy serwisu:

Drogowa Inicjatywa Samorządowa - do 15 września nabór wniosków

Rynek Infrastruktury 08.07.2011

Drogowa Inicjatywa Samorządowa - do 15 września nabór wniosków
Chodnik przy DW nr 239 zrealizowany w ramach DIS w Laskowicach w gminie Jeżewo (fot. ZDW w Bydgoszczy)
Do 15 września trwa nabór wniosków do Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Program ułatwia gminom i powiatom realizację inwestycji związanych z poprawą bezpieczeństwa przy drogach wojewódzkich.

Drogowa Inicjatywa Samorządowa (DIS) to wspólne przedsięwzięcie samorządu województwa oraz gmin i powiatów. Razem finansowane są takie przedsięwzięcia jak budowy chodników, azyli dla pieszych, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych, pieszojezdni, oraz barier ochronnych. 60 procent kosztów inwestycji pokrywa gmina, a resztę zabezpiecza samorząd regionu. W imieniu województwa kujawsko-pomorskiego program realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Do 15 września czekamy na wnioski gmin i powiatów – mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Podobnie jak w ubiegłym roku liczymy, że uda się wspólnie zrealizować co najmniej kilkanaście zadań. Najczęściej samorządy proponują budowę chodników. To jeden z prostszych sposobów na ograniczenie wypadków z udziałem pieszych, którzy nie muszą po zrealizowaniu inwestycji poruszać się po jezdni.

Dla wielu samorządów to szansa na rozbudowę infrastruktury istniejącego już pasa drogowego. W tej chwili nowe chodniki, zatoki autobusowe, czy azyle dla pieszych powstają tylko w przypadku modernizacji dróg. Gminy oprócz partycypacji w kosztach budowy, muszą także skompletować dokumenty niezbędne do rozpoczęcia inwestycji m.in. projekt wraz z pozwoleniem na budowę.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony