Partner serwisu

Drożej na autostradzie A2 Nowy Tomyśl – Konin

ep. 08.01.2022

Drożej na autostradzie A2 Nowy Tomyśl – Konin
Fot. Google Maps
Od poniedziałku 10 stycznia 2022 roku za przejazd autostradą A2 na trasie Nowy Tomyśl – Konin. Za całą trasę zamiast dotychczasowej stawki 69 zł kierowcy samochodów osobowych zapłacą 75 zł.
Nowe stawki wejdą w życie 10 stycznia o godz. 6 rano. Za każdy z trzech odcinków liczących 50 km na trasie między Nowym Tomyślem a Koninem kierowcy samochodów osobowych oraz motocykli (kat. I) zapłacą: 25 zł.

Za przejazd pojazdu kat. II (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) trzeba będzie zapłacić 37 zł.

57 zł zapłacą kierujący pojazdami samochodowymi o trzech osiach oraz pojazdów samochodowych o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami – kat. 3. Przejazd pojazdem kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) to koszt 87 zł, a pojazdem ponadnormatywnym 250 zł.

Koncesjonariusz – Autostrada Wielkopolska – tłumaczy zmiany rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji. Wskazuje także na koszty obsługi kredytów oraz realizację inwestycji.

Bez zmian pozostają koszty przejazdu odcinkiem A2 ze Świecka do Nowego Tomyśla. Za przejazd samochodem osobowym odcinkiem liczącym 106 km trzeba zapłacić 18 zł.

Jak wskazuje koncesjonariusz, Autostrada Wielkopolska jest najbardziej eksploatowaną autostradą w kraju, z dużym udziałem pojazdów ciężkich. Średni ruch pojazdów na odcinku Nowy Tomyśl – Konin wynosi około 30 tys. na dobę.

Poprzednia podwyżka na tym odcinku autostrady miała miejsce w połowie lutego. Wówczas stawka dla pojazdów osobowych wzrosła z 22 na 23 zł za każdy z trzech odcinków.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony