Partnerzy serwisu:

Drugi etap obwodnicy Warzymic i Przecławia do przeprojektowania

Elżbieta Pałys 22.07.2020

Drugi etap obwodnicy Warzymic i Przecławia do przeprojektowania
fot. GDDKiA
Obwodnica Przecławia i Warzymic, którą rozpoczynał Energopol Szczecin, teraz trochę się zmieni – jedna cześć będzie realizowana tak jak planowano pierwotnie, dla drugiej trzeba zaktualizować dokumentację. GDDKiA rozpoczęła poszukiwanie firmy, która to zrobi.
To trasa zaplanowana w ciągu drogi krajowej nr 13. Pierwotnie zlecono ją firmie Energopol Szczecin. Wykonawca zaprojektował trasę i pozyskał ZRID, ale nie rozpoczął robót budowlanych. Umowa została rozwiązana.
GDDKiA szuka nowego wykonawcy, ale tylko część trasy – licząca 4,2 km – będzie realizowana według dotychczasowego projektu (trwa przetarg).

Pozostały odcinek – ok. 2,3 km – ma być przeprojektowany. To dlatego, że już po zerwaniu umowy z Energopolem ogłoszony został Program budowy 100 obwodnic, którego częścią ma być obwodnica Kołbaskowa stanowiąca kontynuację obwodnicy Warzymic i Przecławia. Zmienić ma się obszar węzła, na którym będą się łączyć obie obwodnice.

Jak informowała GDDKiA, część obwodnicy od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód będzie w przyszłości częścią Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6, dla której wykonywana jest dokumentacja koncepcyjna – także i tu potrzebne są zmiany w projekcie. Właśnie ogłoszono przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej dla południowej części obwodnicy.

Chodzi o odcinek od km 4+200 do km 6+540 od węzła Siadło Górne (z węzłem) do węzła Szczecin Zachód (z węzłem).

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego dla tego odcinka oraz uzyskanie koniecznych uzgodnień, pozwoleń i decyzji.

Oferty będą przyjmowane do 24 sierpnia.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony