Partnerzy serwisu:

Drugi przetarg na S10 Toruń – Bydgoszcz rusza

ep. 26.06.2021

Drugi przetarg na S10 Toruń – Bydgoszcz rusza
fot. Google Maps
GDDKiA rozpoczyna poszukiwania wykonawcy odcinka drogi ekspresowej S10 pomiędzy Solce – Toruń. To drugi z planowanych czterech przetargów potrzebnych do wykonania ekspresowego połączenia Bydgoszczy i Torunia.
Wcześniej ruszył już przetarg dla odcinka Bydgoszcz Południe – Emilianowo.

Odcinek S10 Solec – Toruń Zachód, dla którego dokumentacja przetargowa została przekazana do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ma 21,2 km. Rozpoczyna się na południe od miejscowości Solec Kujawski nowym węzłem Solec. Dalej prowadzi na południowy wschód wzdłuż linii kolejowej. Zakończy się kilometr przed węzłem Toruń Zachód.

Zadaniem wykonawcy tego odcinka będzie m.in. budowa nowego przejścia dla zwierząt dużych nad drogą i torami kolejowymi oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych na wysokości miejscowości Cierpice.

Trasa ekspresowa S10, której częścią jest ten odcinek połączy dwa największe miasta w woj. kujawsko-pomorskim. Poprawi jednocześnie dojazd z Bydgoszczy do autostrady A1 oraz z Torunia do portu lotniczego w Bydgoszczy i drogi ekspresowej S5.

Droga prze pewien czas była brana pod uwagę jako jedne z projektów możliwych do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ostatecznie zdecydowano jednak o wyasygnowaniu środków w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.

Cała trasa została podzielona na 4 odcinki realizacyjne. Dla dwóch ruszyły już przetargi, natomiast ogłoszenia postępowań dla dwóch kolejnych można się spodziewać wkrótce.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony