Partnerzy serwisu:

Drugie podejście do dużej inwestycji w Rzeszowie

Elżbieta Pałys 07.06.2019

Drugie podejście do dużej inwestycji w Rzeszowie
Fot. Google Maps
Ruszył nowy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla wielopoziomowego skrzyżowania w Rzeszowie. Chodzi o przebudowę ronda Pobitno – największego tego typu skrzyżowania w mieście.
To skrzyżowanie na przecięciu ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej oraz al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie. Jest obciążone dużym ruchem. Na kierunku wschód – zachód (ulica Lwowska) przez rondo przechodzi ruch z jednej strony w kierunku centrum, z drugiej jest to wschodni wylot z Rzeszowa.

Z kolei na linii północ – południe przez rondo przejeżdżają pojazdy zmierzające w kierunku autostrady A4 i S19 (al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego). Wlot do ronda od strony południowej (al. Armii Krajowej) to droga, która służy ruchowi lokalnemu i jednocześnie pełni funkcję obwodnicy.

Miasto chce, by w tym miejscu powstało wielopoziomowe skrzyżowanie, najlepiej z tunelem.

W tej sprawie jeszcze na początku marca ogłoszono przetarg, który miał wyłonić projektanta do wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej. Niestety otwarcie ofert nie było po myśli inwestora.

Spośród czterech propozycji najtańsza, złożona przez firmę WYG International była warta 1,4 mln zł, podczas gdy miasto planowało wydać 350 tys. zł, tj. cztery razy mniej.

Teraz przetarg rusza na nowo. Miasto, reprezentowane przez Miejski Zarząd Dróg oczekuje wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy wielopoziomowego skrzyżowania w miejscu ronda Pobitno wraz z oświetleniem, odwodnieniem i przebudową sieci kolidujących. Projektant ma także pozyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Na relacji al. Armii Krajowej –al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego ma być zaprojektowany tunel.

Na przebudowanym skrzyżowaniu będą także nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Miasto czeka na oferty do 10 lipca, a zadanie ma być zrealizowane do 31 maja 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony