Partner serwisu

Drugie podejście do poprawy bezpieczeństwa w Makowie Podhalańskim

Redakcja 15.11.2022

Drugie podejście do poprawy bezpieczeństwa w Makowie Podhalańskim
fot. Google Maps
GDDKiA ponownie rozpoczyna poszukiwanie wykonawcy, który przebuduje ul. 3 Maja w Makowie Podhalańskim. Poprzedni przetarg został unieważniony – jedyna złożona oferta przekroczyła przygotowany budżet.
Droga nr 28 – ul. 3 Maja ma być przebudowana na odcinku ok. 400 m. Zaplanowano m.in. budowa dodatkowych pasów do lewoskrętu w ul. Rynek i ul. Kolejową oraz dwóch wysp azylu na przejściach dla pieszych. Wymieniona zostanie także nawierzchnia na drodze krajowej.

Wykonawca przebuduje zjazdy indywidualne, chodniki po obu stronach drogi, sygnalizację świetlną, kanalizację deszczową i sieć teletechniczną. Wykonane zostanie doświetlenie dedykowane istniejących pięciu przejść dla pieszych na DK28 oraz ul. Kolejowej i ul. Kopernika.

Na wykonanie wszystkich prac przewidziano 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

W Makowie Podhalańskim droga krajowa nr 28 (czyli ul. Wolności i ul. 3 Maja) przebiega przez centrum miasta. Jest jednojezdniowa o jednym pasie w każdą stronę i obciążona bardzo dużym ruchem zarówno osobowym, jak i ciężarowym. Stanowi główny dojazd z południowej części województwa małopolskiego do Wadowic i Zatora.

Według pomiarów ruchu wykonanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/21 średnio na dobę przejeżdża tędy ponad 16,6 tys. pojazdów. Liczba pojazdów w stosunku do poprzedniego pomiaru z 2015 r. wzrosła o 30 proc.

Na odcinku przewidzianym do przebudowy występują trzy skrzyżowania z ulicami: Rynek, Kopernika oraz Kolejową. Z powodu bardzo dużego obciążenia ruchem manewry lewoskrętu są utrudnione i ograniczają płynność ruchu. Przebudowa drogi jest konieczna, by poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i płynność ruchu.

Na oferty wykonawców inwestor czeka do 28 listopada 2022 r.

W poprzednim postępowaniu jedyna oferta została złożona przez firmę Eurovia. Została wyceniona na 5,924 mln zł brutto, podczas gdy zamawiający dysponował kwotą 3,279 mln zł.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony