Partnerzy serwisu:

Drugie podejście ZDW Olsztyn na zaprojektowanie trasy z Nowego Miasta Lubawskiego do Uzdowa

Przemysław Farsewicz 15.10.2021

Drugie podejście ZDW Olsztyn na zaprojektowanie trasy z Nowego Miasta Lubawskiego do Uzdowa
fot. Google Maps
ZDW w Olsztynie po raz drugi poszukuje projektanta dla rozbudowy trasy z Nowego Miasta Lubawskiego do Uzdowa – w kierunku Nidzicy. Poprzednio złożona oferta o prawie 1 mln zł przekroczyła budżet zamawiającego. W przyszłości przebudowanych byłoby ok. 40 km traktu. Koncepcja przewiduje także obejścia dla miejscowości Rybno, Hartowiec oraz Dębień.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ponownie ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Lubawskie Nowe Miasto Lubawskie – Uzdowo”. Poprzednie postępowanie przetargowe zakończyło się z jedną ofertą na kwotę 5,25 mln zł przy budżecie zamawiającego 4,5 mln zł. ZDW postanowiło unieważnić postępowanie. Teraz przetarg ponowiono.

Wykonanie projektu odbędzie się w dwóch zadaniach. Pierwszy w swym zakresie obejmie odcinek od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 538 z drogą krajową nr 15 na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego do miejscowości Grodziczno. Zadanie drugie to odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 541 w Grodzicznie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 542 w Uzdowie.

Droga wojewódzka nr 538 w obecnym stanie posiada klasę G. Jak wskazuje zamawiający, szerokość jezdni często wynosi poniżej 5,5 m. Co więcej, krawędzie jezdni przez zjeżdżanie pojazdów na pobocze podlegają nadłamywaniu. Długość całego odcinka objętego projektem wynosi około 39,5 km.

Przyszły wykonawca opracuje aktualne mapy sytuacyjno-wysokościowe do celów projektowych, dokumentację geotechniczną. Do zadań będzie należała inwentaryzacja stanu istniejącego, w tym działek planowanych do włączenia w pas drogowy. Opracowanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego. Wykonawca przygotuje także niezbędne materiały do złożenia wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i opracuje kosztorys.

Nowa nawierzchnia ma mieć nośność 115 kN/oś. Zaprojektowane mają zostać obejścia dla miejscowości Rybno, Hartowiec oraz Dębień, stanowisko do ważenia pojazdów ciężarowych, budowę lub przebudowę istniejących zatok autobusowych, chodników i miejsc postojowych, ścieżek pieszo–rowerowych. Zamawiający podkreśla także, że projektowany odcinek, w tym również skrzyżowania, powinny zapewniać przejezdność dla pojazdów nienormatywnych.

Na drodze objętej projektem zlokalizowanych jest 6 obiektów mostowych, 1 przepust o średnicy powyżej 150 cm oraz 26 przepustów o średnicy poniżej 150 cm.

Składanie ofert wyznaczono do 16 listopada sierpnia. Wybór wykonawcy będzie się odbywać po analizie ceny (60 proc.) oraz okresu gwarancji (40 proc.). Projektant będzie miał 26 miesięcy na opracowanie dokumentacji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony