Partner serwisu

DTŚ w Gliwicach – otwarty kolejny odcinek

Elżbieta Pałys 08.12.2015

DTŚ w Gliwicach – otwarty kolejny odcinek
fot. K. Krzemiński / UM Gliwice
Otwarto dla ruchu fragment ul. Częstochowskiej w Gliwicach. W ciągu tej ulicy powstaje jeden z węzłów z Drogową Trasą Średnicową.
Przebudowany został 150-metrowy fragment ulicy Częstochowskiej. Powstał nowy wiadukt o rozpiętości 38 m oraz 40-metrowa kładka nad DTŚ. Nowy wiadukt ma jedno przęsło. Jego szerokość to 14,5 m. W ramach zrealizowanej przebudowy powstała nowa konstrukcja nawierzchni wraz z odwodnieniem. Przebudowana została sieć kanalizacyjna, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektroenergetyczna oraz teletechniczna. Wykonano również oświetlenie. Całkowicie przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Częstochowskiej z Jagiellońską. Zmieniła się jego geometria.

Częstochowska to jeden z ostatnich etapów budowy gliwickiego odcinka DTŚ. Trwają jeszcze prace w 493-metrowym tunelu pod ulicami Zwycięstwa i Dworcową. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2015 r. Przeglądy i odbiory mają się zakończyć wiosną 2016 roku. Wtedy śródmiejskim odcinkiem trasy średnicowej będą mogli przejechać kierowcy.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a także z kredytu zaciągniętego przez rząd w Europejskim Banku Inwestycyjnym, z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa oraz z budżetu miasta. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum: Eurovia Polska i PORR Polska Infrastructure S.A. Obecnie budowa śródmiejskiego odcinka DTŚ w Gliwicach jest zaawansowana w blisko 95%.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony