Partnerzy serwisu:

Duisport ponownie szuka dostawcy wagonów intermodalnych

Magdalena Romanowska 29.05.2020

Duisport ponownie szuka dostawcy wagonów intermodalnych
fot. Duisport
Duisport ponownie ogłosiło przetarg na zamówienie wagonów intermodalnych, zmodyfikowanych do transportu kontenerów lub innych jednostek intermodalnych wyposażonych w układ hamulca klockowego. Zamówienie będzie podzielone na dwa zadania i ma odbyć się w ramach funduszy unijnych.
Pierwszym zadaniem będzie dostawa 17 sztuk fabrycznie nowych towarowych wagonów kolejowych platform typu Sggrs(s) – platform intermodalnych – zmodyfikowanych do transportu kontenerów lub innych jednostek intermodalnych, wyposażonych w układ hamulca klockowego.

Drugie zadanie obejmie dostawę 28 szt. fabrycznie nowych towarowych wagonów kolejowych typ Sdggmrs(s) − wagonów kieszeniowych − zmodyfikowanych do transportu kontenerów lub innych jednostek intermodalnych wyposażonych w układ hamulca klockowego.

W przypadku obu zadań, wagony będą użytkowane do przewozu kontenerów i naczep siodłowych, zestawiane w składy towarowych pociągów intermodalnych, w stanie ładownym będą kursować tylko jako grupy w zwartych składach, nie jako wagony pojedyncze.

Jest to powtórzone postępowanie – Duisport Agnecy otrzymało wsparcie CUPT na dofinansowanie dofinansowanie zakupów taboru do przewozów regionalnych. W czerwcu ubiegłego roku firma ogłosiła przetarg podzielony na 4 zadania, w tym dwa opisane powyżej. Wykonawcę udało się wyłonić tylko dla dwóch pozostałych zadań − zakup i dostawa 17 szt. fabrycznie nowych towarowych wagonów kolejowych platform typ Sggns(s) oraz zaprojektowanie i dostawa systemu informatycznego klasy SCM dedykowanego do zarządzania.

Termin składania ofert mija 20 lipca 2020 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony