Partner serwisu

Durapower, Pozbud i Elmodis będą współpracować dla magazynowania energii

inf. pras./Redackcja 01.10.2021

Durapower, Pozbud i Elmodis będą współpracować dla magazynowania energii
fot. Pixabay
Trzy podmioty zawarły porozumienie, które pozwoli wykorzystać doświadczenia Durapower w produkcji baterii litowo-jonowych oraz kontenerowych rozwiązań magazynowania energii. Celem jest m.in. uruchomienie zakładu produkcyjnego baterii w Polsce. 
W ramach partnerstwa powstanie nowy zakład integrujący testowanie i produkcję baterii, ogniw i modułów, a także produkcję systemów, dzięki którym systemy energii odnawialnej staną się przystępne cenowo.
Dzięki porozumieniu Pozbud i Elmodis z Durapower – singapurskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji lekkich, łatwo skalowalnych i bezpiecznych baterii litowo-jonowych do kontenerowych rozwiązań ESS europejskie przedsiębiorstwa energetyczne, elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe będą mogły poprawiać swoją efektywność. Będą mogły wykorzystywać europejskie systemy magazynowania energii.

Strategiczne partnerstwo, formalizuje zawiązaną współpracę i wzmacnia istniejące relacje pomiędzy Durapower, Pozbud i Elmodis zarówno na poziomie strategicznym, jak i roboczym, koncentrując się na produkcji i dostawie baterii litowo-jonowych do zastosowania w kontenerowych systemach magazynowania energii. Celem jest przyczynienie się do obniżenia emisji w regionie europejskim z obecnego poziomu do 20% do roku 2050, z zamiarem osiągnięcia zerowej emisji netto tak szybko, jak to będzie możliwe.

W ramach nowego strategicznego partnerstwa, umowa da europejskim firmom energetycznym bezpośredni dostęp do alternatywnego źródła magazynów energii, zapewniając płynne i bezproblemowe zaopatrzenie w energię oraz zwiększone wsparcie dla klientów, w tym ulgi podatkowe oraz opiekę posprzedażową.

Nawiązana współpraca daje strategicznym partnerom Pozbud i Elmodis możliwość stworzenia niedrogich kontenerowych produktów ESS pochodzenia europejskiego („Made in Europe”) pod marką Durapower.
Oprócz dostarczenia niezbędnej technologii wspierającej tworzenie magazynów energii do zastosowań przemysłowych w regionie Europy, w ramach joint venture powstanie również nowy zakład produkcyjny w Polsce. Strony zakładają, że zakład rozpocznie działalność etapami, dążąc do rocznej, docelowej, zdolności produkcyjnej do 2 GWh wytworzonych baterii.

Zakład produkcyjny, służący jako punkt obsługujący firmy energetyczne w Europie, będzie oferował pełen zakres zaawansowanych technologicznie usług serwisowych, w tym predykcyjne utrzymanie ruchu, analitykę danych oraz wiedzę techniczną z zakresu przemysłowego Internetu Rzeczy, a także możliwości w zakresie dostarczenia produktu „pod klucz”, jak i usług EPC (inżynieria, procedury przetargowe i budowa). Durapower oczekuje, że ten flagowy zakład w Unii Europejskiej przyczyni się do zrealizowania znacznej części planu wzrostu udziałów w Europie.

Planowana spółka joint venture pozwoli na rozpoczęcie produkcji oraz montażu modułów i racków (stojaków), co ostatecznie doprowadzi do zaopatrywania się w ogniwa akumulatorowe Durapower i ich produkcję w Europie. Oczekuje się, że współpraca ta wesprze wejście na europejski rynek ESS, zapewniając wszystkim stronom możliwość zwiększenia ogólnej sprzedaży magazynów energii przez nowy zakład produkcyjny.

– To partnerstwo umacnia nasze zobowiązanie do zapewnienia firmom energetycznym w Unii Europejskiej alternatywy w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej, zapewniając jednocześnie lokalny łańcuch dostaw akumulatorów litowo-jonowych oraz wysokiej jakości doświadczenie posprzedażowe, jednocześnie dążąc do osiągnięcia celu zerowego śladu węglowego netto, co jest celem Durapower, Pozbud i Elmodis – podkreśla prezes Zarządu Durapower, Kelvin Lim.

– Cieszymy się możliwością otwarcia Europy na alternatywne źródło energii i rozwój lokalnego łańcucha dostaw poprzez nowy zakład produkcyjny. Optymalizacja kosztów energii (sprzedaży i/lub zakupu) oraz zagwarantowanie parametrów jakościowych i bezpieczeństwa ciągłości zasilania to podstawowe korzyści dostarczane przez systemy magazynowania energii (ESS). Zapewnienie doskonałej obsługi klienta jest dla nas kluczowe i wiemy, że z tak wysokiej klasy partnerami biznesowymi jak Durapower i Elmodis możemy dostarczać najlepsze rozwiązania w dziedzinie Magazynowania Energii z równie doskonałym poziomem obsługi – dodaje prezes Zarządu Pozbud, Łukasz Fojt.

– Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnego projektu, dostarczając naszą najnowocześniejszą technologię dla Systemów Magazynowania Energii, tak ważną dla zrównoważonego rynku energii. To przyjemność rozpocząć współpracę z tak wspaniałymi partnerami biznesowymi jak Durapower i Pozbud, z którymi realizujemy już wspólne projekty – mówi prezes Zarządu Elmodis, Artur Hanc.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony