Partnerzy serwisu:

Duże zainteresowanie projektowaniem DK-72 Tuliszków – Słodków

Elżbieta Pałys 23.11.2018

Duże zainteresowanie projektowaniem DK-72 Tuliszków – Słodków
fot. Google Streeet View
Dwanaście ofert wpłynęło do GDDKiA oddział w Poznaniu w odpowiedzi na przetarg dotyczący projektu rozbudowy drogi krajowej nr 72 pomiędzy Tuliszkowem a Słodkowem w powiecie tureckim.
Spośród złożonych propozycji najtańsza jest warta 989,5 tys. zł. Złożyła ją firma Lispus Marcin Dobek z Chełma. Budżet zamawiającego to 1,428 mln zł.

W kwocie zaplanowanej przez inwestora zmieściły się jeszcze trzy oferty. Najdrożej ze wszystkich prace wycenił Transprojekt Warszawa, który zaproponował 5,7 mln zł.

Chodzi o projekt rozbudowy odcinka drogi krajowej o długości ok. 10,5 km. Celem jest zwiększenie nośności nawierzchni do 115 kN/oś, poprawa równości podłużnej i poprzecznej, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego i poprawę odwodnienia. Na trasie mają też powstać ciągi pieszo-rowerowe. W efekcie ma wzrosnąć bezpieczeństwo na trasie.Wyświetl większą mapę

Obecnie stan techniczny nawierzchni oceniany jest jako ostrzegawczy, co oznacza konieczność wykonania tych zabiegów w perspektywie kilku lat.

Po wykonaniu inwestycji obecna szerokość drogi wynosząca ok. 5,8 – 6,0 m ma się zwiększyć do 8 m. Przebudowane mają być także skrzyżowania.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony