Partner serwisu

Duże zainteresowanie projektowaniem trasy nr 42/45 w woj. opolskim

Elżbieta Pałys 11.02.2021

Duże zainteresowanie projektowaniem trasy nr 42/45 w woj. opolskim
fot. Googole Maps
GDDKiA w Opolu planuje rozbudować drogę krajową nr 42/45 między Kluczborkiem a Praszką. Właśnie otrzymała oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej.
Zainteresowanych realizacją zadania jest 10 firm. Ich oferty zaczynają się od 1,058 mln zł (Pracowania Projektowa Prokom) a kończą na kwocie 5,208 mln zł (Transprojekt Warszawa). Tylko dwie spośród złożonych propozycji mieści się w przewidzianym budżecie (1,492 mln zł), oprócz najtańszej to także oferta złożona przez Safege warta 1,362 mln zł.

Opracowania projektowe mają dotyczyć odcinka drogi krajowej nr 42/45 na odcinku Kluczbork do Gorzowa Śląskiego, czyli początku obwodnicy Praszki. To odcinek o długości 11,1 km.

Zaplanowana rozbudowa ma obejmować poszerzenie nawierzchni jezdni do 7 m oraz opaski, wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni poprzez dostosowanie do obciążenia 115 kN/oś oraz rozbudowę skrzyżowań o lewoskręty.
Do rozbiórki oraz ponownej budowy jest most w Bogdańczowicach oraz rozbudowa 5 przepustów drogowych.

Droga po rozbudowie ma mieć system odwodnienia i oświetlenie. Będzie wyposażona w chodniki i ścieżki rowerowe.

Na etapie realizacji jest już obwodnica Praszki w ciągu DK-45, na której kończy się omawiany odcinek. Umowa na budowę została podpisana w 2019 roku, a w grudniu 2020 r. została wydana decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony