Partner serwisu

Duży spadek produkcji budowlano-montażowej w sierpniu

Magdalena Romanowska 21.09.2020

Duży spadek produkcji budowlano-montażowej w sierpniu
fot. Pixabay
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące produkcji budowlano-montażowej w sierpniu 2020 r. Jej wynik spadł w ubiegłym miesiącu aż o 12,1 proc. rok do roku. Jeśli chodzi o ujęcie miesięczne, jest to spadek o 3,5 proc.
Jak podaje GUS, po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 10,3 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku i o 0,1 proc. niższym w porównaniu z lipcem 2020 roku.

W stosunku do sierpnia ub. roku zmniejszenie wartości produkcji budowlano-montażowej zaobserwowano dla jednostek wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 5,2 proc.), zajmujących się budową budynków (o 9,5 proc.) oraz realizujących budowę obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 16,9 proc.).

W okresie styczeń-sierpień 2020 r., w odniesieniu do tego samego okresu 2019 r., zwiększenie wartości (o 0,4 proc.) produkcji budowlano-montażowej wystąpiło w przedsiębiorstwach zajmujących się wykonywaniem robót specjalistycznych. Jednostki, których podstawowym rodzajem działalności była budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz budowa budynków zanotowały spadek (odpowiednio o 2,1 proc. i 2,9 proc.).

Jeśli chodzi o roboty inwestycyjne w sierpniu tego roku, wartość produkcji była niższa o 15,9 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (w 2019 r. 5,6 proc.), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zmniejszyła się o 5,6 proc.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony