Partner serwisu

Dwa odcinki S6 Koszalin – Słupsk dla firmy Polaqua

Elżbieta Pałys 27.06.2022

Dwa odcinki S6 Koszalin – Słupsk dla firmy Polaqua
Fot. Google Maps
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania w sprawie najkorzystniejszej oferty na budowę drogi ekspresowej S6 między obwodnicą Koszalina i Sianowa a obwodnicą Sławna. Oznacza to, że najkorzystniejszą ofertą pozostaje propozycja firmy Polaqua. Ta sama firma wygrała przetarg na sąsiedni odcinek ekspresowej szóstki.
Trasa z Koszalina do Sianowa podzielona została na dwa odcinki, które mają być realizowane w systemie tradycyjnym, tj. buduj. Na pierwszy z nich, tj. od końca obwodnicy Koszalina i Sianowa do początku obwodnicy Sławna GDDKiA, otrzymała 12 ofert. Jako najkorzystniejszą wskazała propozycję firmy Polaqua wartą 614,885 mln zł.

Od tego rozstrzygnięcia dwóch wykonawców odwołało się do KIO. To firmy z drugiego i trzeciego miejsca pod względem ceny – konsorcjum Kobylarni i Mirbudu oraz Stecol. Dziś KIO oddaliła oba odwołania, co oznacza, że wybór najkorzystniejszej oferty – firmy Polaqua – zostaje utrzymany.

Ta sama firma wygrała także przetarg na sąsiedni odcinek drogi od końca obwodnicy Sławna do obwodnicy Słupska. Także i w tym przypadku były odwołania do KIO, ale podobnie jak teraz, zostały oddalone.

Jeśli umowy zostaną zawarte, Polaqua wybuduje łącznie ponad 46 km drogi ekspresowej łączącej Koszalin i Słupsk.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony